Hispaania juhtis viimase veerandi eel 56:45 ja oli veel viis minutit enne normaalaja lõppu turvalises 66:53 eduseisus. Siis ei saanud hispaanlased aga nelja minuti jooksul ühtegi punkti ning Itaalia tegi 10:0 vahespurdi. 20 sekundit enne lõpuvilet eksis Sergio Rodriguez 70:68 eduseisul mõlemal vabaviskel ja itaallastele jäi võimalus mängu päästmiseks. Sellega saadigi lõpusekundil hakkama, kui Luigi Datome tabas lähiviske ja viis mängu lisaajale.

Lisaajal läks Itaalia kiiresti oma teed ja juhtis kolme minuti järel 80:72. Hispaanlased jõudsid veel korraks kolm punkti kaugusele (77:80), kuid see oli ka kõik.

Marc Gasol oli Hispaania resultatiivseim, kogudes 32 punkti ehk käimasoleva turniiri suurima punktisaagi. Alessandro Gentile ja Pietro Aradori tõid Itaaliale vastavalt 25 ja 17 silma.

F-vahegrupi edasipääsejad ja paremusjärjestus on enne Soome-Sloveenia mängu juba selgunud: 1. Horvaatia (4 võitu), 2. Sloveenia (3), 3. Itaalia (3), 4. Hispaania (2), Kreeka ja Soome (mõlemad 1).

Veerandfinaalides lähevad seega vastamisi Horvaatia-Ukraina, Sloveenia-Prantsusmaa, Leedu-Itaalia, Serbia-Hispaania.