Pinge läks maha juba esimese ja teise veerandiga. Himki saavutas üsna kiirest 10-12-punktise edu ning oli poolaja lõpuks ees 45:30 ning kolmanda veerandi lõpuks juba 68:46. Alles seejärel võeti pisut vabamalt, lastes ka Gran Canarial kergemaid korve saada – lõpuks seis 83:64 ja ühtekokku 44 punktine paremus finaalis, vahendab basket.ee.

Euroliiga president Jordi Bertomeu autasustas meeskondi medalitega, misjärel finaalmängude MVP auhinna sai Tyrese Rice. Seejärel kõndis põliseim himkilane Monja koos kahe tütrega ja Bertomeuga platsi serva, kus viimane ulatas venelasele suure Euroliiga võidukarika. Šampusepidu võis alata.

Ka vääramatu stsenaariumiga kulgenud teises finaalmängus ületas Himki vastast igas elemendis. Tõsi, laud oli küll võrdne – 37-37, kuid korvisöödud Himkile 23-12, kahepunktivisked 62 vs 38 %, kolmesed 32 vs 20 %, vv 83 vs 79 %.

James Augustine tõi Himkile 18 p (7/7), Paul Davis 16+10lp (12/7), Tyrese Rice 16+3+6, Petteri Koponen 13+5+4. Kaotajate poolel: Walter Tavares 17+10lp, Brad Newley 12 p.

Turniiri allstar-viisikusse valitud soomlasest Himki liidreid Petteri Koponen (avavaatuses 18 punkti), ütles üleeile YLE usutluses: „Varem olen Bologna Virtusega tähistanud Eurochallenge’i võitu, kuid tänane on midagi uut. Euroliiga kogemus mul puudub. Himki on juba täna sel tasemel, et võiksime Euroliigas edukad olla.“