Taani alustas kohtumist Viljandis maruliselt, juhtides kolm minutit enne veerandaja lõppu 18:4. Eesti kaotas lõpuks veerandaja 13:22. Teisel poolajal püsis stabiilselt 9 punktiline vahe ja poolajale mindi Taani 44:35 eduseisus.
Eesti parimad:
Tanel Kurbas 17 punkti

Kristjan Kitsing 10 punkti, 6 lauapalli

Jaan Puidet 14 punkti

Kolmas veerandaeg möödus samas rütmis teisega, kuid neljandal veerandajal suudeti tänu Kurbase ja Puideti korvidele vahe minimaalseks vähendada kuid otsustavalt ette ei suudetud minna ning Taani võttis 74:71 võidu.

Enne mängu:

Eesti koondise peatreener Tiit Sokk on kaasanud Viljandis ja Paides peetavateks mängudeks kümme pallurit. Teised jätkavad samaaegselt Tallinnas treeningute ja individuaalse programmi alusel.

Pärast mänge Taaniga jätkub koondise ettevalmistus 16 mängijaga. Seega – pärast kesksuviseid Taani mänge toimub oluline valik. Järgmised kohtumised peab Eesti koondis 1. ja 2. augustil Moskvas Venemaaga.

Laupäeval kohtuvad Eesti ja Taani Viljandis, pühapäeval Paides, mõlemal päeval kell 19. Mõlemast mängust teevad otseülekande Delfi TV ja TV6.

Taani tuleb Eestile külla koosseisus, kus eelmise suve EM-valikturniiri neljast paremast korvikütist kohal kolm - Esben Reinholt (Horsens), Tobias Reinholt (Tampere Pyrintö) ja Darko Jukic (Södertälje Kings).