11:0 spurdiga alustanud Eesti võitis avaveerandi 29:15 ja juhtis poolajavileks 44:33, kuid kolmandal veerandil tabas meid krahh - Läti võitis selle 22:5 ja pääses ette 55:49. Otsustav veerand kulges juba lätlaste domineerimisel ning kui neljandal minutil langes vigadega välja mängujuht Sten-Timmu Sokk, muutus meie olukord eriti keeruliseks. Kindlalt eduseisu hoidnud Läti sai lõpuks 75:64 võidu ja edenes kaheksandikfinaali.

Eesti resultatiivsemad olid täna Gregor Arbet 16, Janar Talts 12 ja kõik oma punktid avaveerandil visanud Joosep Toome 10 punktiga. Kristjan Kangur toetas meeskonda 9 punkti ja 8 lauapalliga, Rain Veideman 6 punkti, 8 resultatiivse söödu ja 6 lauapalliga. Läti parimatena tõid Janis Strelnieks 21 ja Janis Timma 15 punkti.

Enne viimast vooru olid D-alagrupis edasipääsu ehk esinelikusse jõudmise kindlustanud Tšehhi ja Leedu (mõlemad kolme võiduga). Tänases esimeses mängus alistas Belgia Ukraina 79:71 ja tagas endale samuti edasipääsu. See tähendas, et Läti ja Eesti mängu võitja (paraku Läti) sai alagrupis neljanda koha ning kohtub laupäeval kaheksandikfinaalis Kreekaga.

Mängu käik:

Eesti meeskond alustas mängu hiilgavalt, kui pääses juhtima 11:0 ja 22:10. Avaveerandi lõpuks olid tablool meie edunumbrid 29:15 (!). Suurepäraselt mänginud Toome arvel oli kümne minutiga juba 10 punkti, meeskond oli andnud juba 10 (!) resultatiivset söötu. Teisel veerandil eestlaste ülekaal ja domineerimine jätkus ning korraks kasvas eduseis isegi 16-punktiliseks (41:25). Alles poolaja lõpuminutitel suutsid lätlased pisut vahet vähendada ning pikale vaheajale minnes olid meie meeskonna edunumbrid 44:33. Enesekindlalt mänginud Eesti oli tabanud kaugviskeid koguni 57%-liselt (8/14) lätlaste 18% (2/11) vastu, Veideman oli andnud juba 8 resultatiivset söötu.

Kolmandal veerandil tabas Eestit suur mõõn ja rünnak jäi lätlaste maa-ala kaitse vastu täielikult seisma - esimese kaheksa minutiga saime vaid kolm (!) punkti ning Läti spurtis ette 49:47. Ka veerandi lõpp ei pakkunud midagi ilusat ning kodumeeskond kasvatas otsustava neljandiku alguseks eduseisu 55:49-le (veerand Lätile koguni 22:5!). Viimasel veerandil ei suutnud eestlased enam mängu pööret tuua ning Sten-Timmu Soku vigadega väljalangemise järel purjetas Läti turvaliselt võidusadamasse. Eesti ei saanud ka lõpuveerandil kuidagi hakkama lätlaste maa-ala kaitse vastu.

Kõik varasemad Eesti - Läti mängud (finaalturniiri toimumisaasta)

1937 Eesti - Läti 41:29
1939 Eesti - Läti 26:25
1995 Eesti - Läti 96:88
1995 Eesti - Läti 101:98
1997 Läti - Eesti 79:63
1997 Läti - Eesti 85:74
2003 Läti - Eesti 86:79
2003 Eesti - Läti 95:93