23. jaanuar 2002 - Täissaali ees valus kaotus

2001. aastal valminud Saku suurhalli esimene suurem proovikivi. 8000 pealtvaatajat. Tollal Eesti Päevalehes töötanud Ville Arike raporteeris:

"Oodatud Eesti ja Läti mäng EM-i poolfinaalturniiril tõi peo lõunanaabrite tänavasse, nad võitsid Tallinnas 86:79. Otsustava naela tagus Eesti kirstu Roberts Štelmahers, kes poolteist minutit enne lõppu tegi kolmesest seisuks 82:78. Vasturünnakul ei tabanud Gert Kullamäe ega Valmo Kriisa kaugvisked, lõpuminut kulus lätlastel võidu vormistamiseks.

"Kaotuse põhjuseid on palju," ütles Kuusmaa. "Algul ei suutnud me nende kiire tempoga kaasa minna, maa-ala pidurdas veidi. Teisel poolajal mängisime küllalt hästi. Puudu jäi õnnest: meil visked ei läinud, Štelmahersil läksid.""

22. jaanuar 2003 - Tanel Teini elu mäng Ventspilsis

Eestlased sõitis Lätti teadmisega, et võit lõunanaabri üle jätab meile veel kõik võimalused võidelda EM-finaalturniiri koha eest. Lätil oli selleks hetkeks juba edasipääs kindlustatud. Normaalaja lõpusekundil lükkas Kaspars Kambala palli ründelauast korvi ja tegi seisuks 84:84. Lisaajal viskas kuus sekundit enne lõppu korvi Tanel Tein, kes kerkis 29 punktiga üleplatsimeheks. Kambalaga maadlesid edukalt Margus Metstak ja Martin Müürsepp. 95:93 võit Eestile!

Kõik mängud EM-il (finaalturniiri toimumisaasta, kodumeeskond - võõrsilmeeskond, tulemus)

1937 Eesti - Läti 41:29
1939 Eesti - Läti 26:25
1995 Eesti - Läti 96:88
1995 Eesti - Läti 101:98
1997 Läti - Eesti 79:63
1997 Läti - Eesti 85:74
2003 Läti - Eesti 86:79
2003 Eesti - Läti 95:93