VIDEO ja FOTOD: Rock purustas finaali neljandas mängus Kalevi 16 punktiga!

(277)
Mängu tipphetked!

Neljas finaal: Kalev vs Rock
Neljas finaal: Kalev vs RockFoto: Karli Saul

Tartu Ülikool/Rocki korvpallimeeskond purustas Saku suurhallis peetud finaalseeria neljandas mängus tiitlikaitsja BC Kalev/Cramo 77:61 ja läks nelja võiduni peetavat seeriat juba 3:1 juhtima.

Rock domineeris kohtumist algusest lõpuni. Juba avaveerandil mängiti sisse 13-punktine eduseis (27:14) ning Kalevit üheksast punktist lähemale enam ei lastudki. Kalevile sai täna saatuslikuks eeskätt ülikehv visketabavus - kolmesed 28-st 4 (!), kahesed 41-st 16.

Teisel veerandil juhtis Rock korraks juba 26 punktiga (42:16), poolajavileks oli eduseis 48:31 ja kolmanda veerandi järel 64:49. Kalevlaste jaoks paistis lootuskiir korraks kolmandal veerandil, kui jõuti üheksa silma kaugusele (41:50), kuid siis vastasid koheselt kaugvisetega Valmo Kriisa ja Tanel Sokk.

Tartu resultatiivseim oli suurepärast viskekindlust näidanud Tanel Kurbas 21 punktiga, Sokk lisas 12, Gert Dorbek 10 ja Karolis Petrukonis 9 punkti (+8 lauapalli). Kalevi parimana tõi Keith Benson 21 punkti ja 9 lauapalli.

Seeria viies mäng on reedel Tartus.

Mängu tipphetked:

Korvpallifinaali neljas mäng
Valmo Kriisa: "Mäng läks hästi käima, saime kohe alguses minema ja ei hakanud hoidma ega läinud krampi. Kõik mehed, kes platsil käisid tegutsesid  enesekindlalt. Trennis oleme kõvasti viset harjutanud, nüüd lõikame selle vilju. Vise läheb praegu ilusasti."
Mr.Man: EMi arvestades teeb muret, et sellised mehed nagu Veideman ja Arbet on nagu puuga pähe saanud ja ühtäkki ära unustanud kuidas korvpalli mängitakse.
Gert Kullamäe: "Tiitel on veel kaugel-kaugel. Treenerina olen uues olukorras, mängijana ei ole - tean, kui raske on viimases mängus võitu võtta. Siin ei ole veel midagi otsustatud. Peame olema väga keskendunud. Oleme seeria pööranud pahupidi, aga Tartus hakkab kõik 0:0-st."
Alar Varrak: "Võidetakse kaitsega. Rock võitis poolfinaali kaitsega ja on ka nüüd väga tubli. Teine asi: meie visketabavus. Seeria on aga nelja võiduni, me pole veel kaotanud. Korvpalli ajalugu teab igasuguseid asju."
Rock võidab neljanda finaalmängu 77:61 ja juhib seeriat 3:1!
Jaanus Liivak: "Võib juba õnnitleda Rocki. Tundub, et see kuupäev sobib Tartule." http://sport.err.ee/v/korvpall/9a821710-6cdd-401a-a4ee-c0c9bd4032eb"
Kaks minutit lõpuni ning Kurbas viib Rocki ette 73:59.
Tarmo Paju: Pilt kalevlastest ridamisi Rockile ründelauapalle "andmas" ja Machadost meestesummas soleerides palle kaotamas ja seejärel kohtunike suunas käsi laiutamas on Kalevi jaoks hapud märgid. Nii täna kui ka kogu tiitliheitluses.
Kalevi kolmesed 24-st 4 (!). Jaanus Liivak: "Selliste numbrite peale ei oskagi midagi öelda. See on Cramo tase selles finaalseerias. Ise arvasin, et Cramo suunab täna mängu rohkem korvi alla."
Toome surub pealt: Rock juhib +17-ga  69:52.
Petrukonis on täna tasemel: kasvatab Rocki edu 67:49-le, tema arvel 12 minutiga 9 punkti ja 8 lauapalli.
Jaanus Liivak: "Tundub, et Tartu tahab seda võitu rohkem. Praegu sobib siia mängupildi juurde ütlus: palgasõduritega sõda ei võida."
:D: Kui rakvere kurtis, et väsimuse taha läks medal (rockiga 5 mängu), siis kuidas rock suudab bc/kalevi vastu sellist mängu näidata. Lihtsalt suurepärane.
Jaanus Liivak: "See maa-ala sobiks Rockile, kuna nad juhivad ja kontrollivad tempot. Cramo peab riskima agressiivse kaitsega."
asd to Jaanus Liivak: Kas Te ei arva et Pecherovi parim koht oleks kaitses maaalas. 3 all kus ta oleks keskel. Benson ja Arbet ããrtel all ning Machado Veideman ees. Minu arust tasuks proovida. Sest rûnnakul annaks see kordades rohkem valikuid kui praegu me näinud oleme
-9 oli taas parim, mida Kalev suutis. Rock juhib 3. veerandi lõpuks 64:49.
Kalev jõuab taas -9 peale (47:56).
Tarmo Paju: Vaheajal Saku Suurhalli koridorides - nii korvpallinimeste kui ka teiste külaliste seas kohtab palju hämmeldust. Et kuidas on võimalik, et mäng ühtäkki nii kapitaalselt ühe meeskonna poolelt teisele pööras?
asd: Esimene poolaeg puhtalt Cramo treenerite kala. Milleks oli vajalik algviisiku muutus? Kõik mãngud nad ju alustanud korralikult. Lõi ebakindluse Veidekl sisse et vahetusest tuli. Pluss veel mõned hokivahetused Kas Pecherovit kaitses maaalas kasutada poleks mõtekas ? 3 all ja ta oleks keskel
Kriisa ja Sokk vastavad tähtsate kolmestega: 56:41.
Rocki edu on kahanenud 50:41-le. Meenutame, et teise veerandi keskel oli seis 42:16.
Rock on suutnud kolmandal veerandil tuua kolme ja poole minutiga täpselt 0 punkti (!), kuid Kalevi visked ei kuku samuti korvi. Vahe ikka 12 silma: 48:36 Rockile.
Ohumärk: Eichfuss neljas viga, Taltsil on kolm.
Arbet paneb mõlemad vabavisked mööda...
Kalev jõuab 12 punkti kaugusele - 36:48.
Jaanus Liivak: "Rocki edu on tulnud kaitsemängust. Tartlased peavad edu säilitamiseks sama agressiivselt edasi mängima ja rünnakul külma pead hoidma."
Teine poolaeg on alanud.
Kalevi visketabavus on pehmelt öeldes kohutav: kolmesed 11-st 1, kahesed 28-st 10 (Rockil vastavalt 10-st 4 ja 19st 13). Tanel Kurbas on toonud 100%-lise (!) visketabavuse juures juba 14 punkti, Kalevit hoiab mängus Keith Bensoni 11 silma.
Jaanus Liivak: "Mäng on veel ees. Varrak peab mehi rahustama. Oskustes pole küsimus, kõik on peas kinni."
Rock juhib poolajavileks 48:31.
Vahe püsib üle 20 punkti: Rock ees 46:23.
Uskumatu mäng: Rock juhib teise veerandi keskel 42:16.
Juba 40:16 Rockile! Kas mäng on juba teise veerandi keskpaigaks tehtud? Kalev on tabanud 9st kaugviskest ühe ja 14-st kahesest 4.
Jaanus Liivak: "Cramol puudub täielikult kindlus, mis neile esimeses mängus edu tõi."
Kalev on jäänud teise veerandi alguses juba kaotusseisu 16:35!
Jaanus Liivak: "Kalev peaks rohkem palli liigutama sisse-välja. Mina ei näe, et Cramo oleks oma mängus väga midagi muutnud. Tartu väga hästi suunab kogu kaitse Machado suunas."
Avaveerandi võitis Rock 27:14.
Jaanus Liivak: "Esimene mulje on,  et Tartu mängib meeskondlikumalt. Kõik mehed vaatavad korvi poole."
Kullamäe teisel pool püha viha täis kohtunik Mohhovi peale, kes lubas Keedusel Taltsi maadlusvõttesse haarata ja vilet ei kõlanud!
Keith Benson viskab vabakaid, Alar Varrak samal ajal andis juhiseid Machadole ja Veidemanile.
Cramo kasutab mõtteaega, Rocki 19st punktist 10 on Tanel Kurbase arvel.
Rock on paremini alustanud ja viieminutilise mängu järel tartlased peal 14:9.
Škele täna Cramol algrivistuses ja Rockil pole alustajate hulgas Taltsi.
Mäng on alanud!
Getter Jaani laulis hümni ja kohe-kohe finaalseeria 4. mäng algab!
Otse saalist: Saalis on põrgu lahti! Rocki meeskonda tutvustatakse ja trummid põrisevad nii, et kohe on. Ja ega Cramo toetajad võlgu jää!!!! Kus on kõrvatropid?
Rauno Pehka korvpallistuudios: "Veidemani roll on jäänud kahes viimases mängus väiksemaks kui Kalevil oleks vaja. Lisaks oleks kalevlastel vaja rünnakul meeskondlikumat tegutsemist."
Otse saalist: Saku suurhallis saab täna publik teha pilti Eurobasket 2015 võidukarikaga! FIBA trofee toovad korvpallimekas lavalaudadele kaks meie legendaarset Euroopa meistrit – Priit Tomson ja Aleksei Tammiste.
Delfi korvpallistuudios arutletakse hetkel koos FIBA komissaari Atso Matsaluga momente eelmisest mängust. Veidemani jooksud ja pikkade meeste tegutsemine kaitses. Kes veel jõuab, visake ruttu korvpallistuudiole pilk peale!
Otse saalist: Augustas Peciukevicius on täna tsiviilides ja tema enda sõnul on ainus šanss finaalseerias veel kaasa lüüa seitsmes mäng. Kui seeria peaks nii pikale minema.
Rauno Pehka ütles korvpallistuudios, et Singler ja Škele võivad rohkemate mänguminutite korral tänases mängus suurt rolli mängida.
Täna jõudis Tallinnasse FIBA Trophy Tour, mis tõi Eestisse ka tänavuse EMi võidukarika. http://sport.delfi.ee/news/korvpall/eesti/video-ja-fotod-fiba-trophy-touri-raames-toimus-suur-em-i-teemaline-pressikonverents?id=71521049
Kristjan Kangur: Täna õhtul saan meistriliiga finaale vaatama minna, naudin seda ja toetan saalis sõpru-tuttavaid... http://sport.delfi.ee/news/korvpall/eesti/delfi-video-kristjan-kangur-itaalia-hooajast-mone-nadala-oleks-pidanud-tagasitulekuga-kannatama?id=71520813
Tere kõik korvpallisõbrad! Täna on jälle suur korvpallifinaali päev. Juba mõne tunni pärast selgub, kas Kalev/Cramo suudab Saku Suurhallis seeria viigistada või asub Rock juba 3:1 juhtima? Otseülekanne korvpallistuudiost algab Delfi TV-s juba kell 18.30. Stuudios on Ivar Jurtšenko ja Rauno Pehka.