Kalev võitis avaveerandi 23:15 ja läks ka poolajale kaheksapunktilises eduseisus, kuid Rapla tuli võimsa kolmanda veerandi toel (23:14) mängu tagasi. Põnevust jagus viimaste minutite ja sekunditeni. 1.05 enne lõppu juhtis Kalev vaid 71:68. Sven Kaldrel avanes 36 sekundit enne lõppu imeline võimalus korvi alt vahe minimaalseks vähendada, kuid kohtunik vilistas talle hoopis viienda vea. Branko Mirkovic tabas 16 sekundit enne lõppu Kalevi kasuks kolmese. Kaugviskega vastas viis sekundit enne lõppu ka Rasham Suarez.

Neli sekundit enne lõpusignaali vabaviskejoonele saadetud Vitali Ljutõtš eksis esimesel vabaviskel, kuid tabas teise. Mängida jäi 4,09 sekundit ja seis 75:72. Suarez jõudis veel lõpusekundil teele saata kolmese, mis siiski ei tabanud.

Kalevi liidrid: Mark Tollefsen 17 p, Ljutõtš 15 p, Mirkovic 11 p, Mickell Gladness 11 p + 8 lp.
Rapla paremad: Suarez 17 p, Kajupank 16 p, Thomas van der Mars 14 p + 10 lp, Paasoja 12 p.
2p-visked: Kalev 20/43 (46 %), Rapla 17/43 (39 %)
3p-visked: Kalev 7/22 (31 %), Rapla 10/24 (41 %)
Vabavisked: Kalev 14/18 (77 %), Rapla 8/15 (53 %)
Lauapallid: 38:39

Finaalseeria jätkub järgmisel neljapäeval Raplas.