Valga, kes oli käesoleva hooaja senise ainsa omavahelise kohtumise Kaleviga detsembri lõpus võitnud 83:77, juhtis täna avaminutist lõpuvileni. Valga võitis avaveerandi 28:22 ning säilitas kuuepunktilise eduseisu nii avapoolaja kui kolmanda veerandi lõpuks.

Neljanda veerandi lõpuminutil juhtis Valga juba kümne punktiga (90:80), kuid siis tabas Scott Machado kahese ning Gregor Arbet ja Oleksi Petšerov kaugviske ning Kalev jõudis kahe punkti kaugusele. Lõppsõna jäi siiski kodumeeskonnale, kelle võidu vormistas 7 sekundit enne sireeni Jurijs Aleksejevs vabavisetest.

27-st kolmepunktiviskest 13 tabanud Valga resultatiivsemad olid Aleksejevs 21, Reinis Strupovics 20 ja Kristo Saage 15 punktiga. Petšerov viskas kalevlaste kasuks 26 punkti, Machado ja Rain Veidemani arvele kogunes 16 silma.

Kalevi kaotus tähendab, et meistriliiga uueks liidriks kerkis Tartu Ülikool/Rock, kellel on tabelis 23 võitu ja 5 kaotust. Kalev (24-6) on teine Rapla TYCO (20-9) ja Rakvere Tarva (17-11) ees. Valga (14-12) on viies (Tabeliseis).