Avapoolaeg oli võrdne (32:30 TÜ-le). Kolmandal veerandil haaras Audentes korraks ohjad, minnes juhtima 38:34, kuid sellele järgles tartlannade 8:0 vahespurt, mis viis võõrustajad taas ette 42:38.

TÜ/Kalevi eduseis neljandal veerandil pigem kasvas. Neli-viis minutit enne lõppu juhtis TÜ/Kalev 59:51, ometi jõudis Noortekoondis Berit-Annabel Loomägi vabavisetest 1.50 enne lõppu punkti kaugusele – 60:61.

Kuid seejärel astus ette kohtumise kangelane: Nele Laurimaa tabas poole minuti jooksul TÜ/Kalevi kasuks kaks kolmest seisuks 67:60 ning mäng oli tehtud. Ka kohtumise viimased kaks punkti tõi vabavisetest Laurimaa.

Laua võitis Audentes 54-42, korvisöödud Tartu kasuks 16-13, pallikaotusi TÜ-l 10 AUD 29 vastu. Kahepunktivisked Audentesele 39 vs 36 %, kolmesed Tartu kasuks 29 vs 25 %, vv Audentesele 74 vs 36 (!).

Nele Laurimaa kogus 29+8lp (visked 20/11), Eleriin Vaino 12+7+3, Johanna-Eliise Teder 13+6+6, Kadi Kals 7+4+2 ning vigastuse tõttu kaks mängu vahele jätnud Kadri Uiga tõi 4+11lp (13/2).

AUD poolel: Mariann Adelbert 17+15+4, Victoria-Ida Vähi 12+4+2, Sandra Tael 10+5lp, Kai-Brith Kalda 4+8+2.

Nele Laurimaa, mis teile täna lõpuks edu tõi? Vaatasin et statistika kõneleks nagu pigem AUD-e kasuks?
Ma arvan, võidu üks võtmeid oli selles, et meie tegime vähe pallikaotusi ja vastastel oli see arv võrdlemisi suur. Tõsi, statistika justkui kõneleks Aude kasuks, aga meie tegime rohkem pealeviskeid, millest siis tabasime ka rohkem.

Millega veel rahule jäid oma naiskonna mängu puhul - teine võit tabelisse ikkagi.
Ma jäin eelkõige rahule sellega, et naiskond ei andnud alla. Raskusi valmistas meile vastaste maa-ala kaitse, aga lõpuks saime ka sellega hakkama. Võistkond oli lõpuni ühtne ja toetas üksteist mängu lõpuni.

Enda kaks kolmest eelviimasel minutil - poole minuti jooksul- see ei ole ka vist tavapärane asjade kulg?
Ei ole tõesti... Samas, tunne oli hea ja miks mitte siis visata.

Audentese poolelt kommenteeris sündmusi Kai-Brith Kalda, võistkonna kogenumaid: "Suurimaks nõrkuseks olid kindlasti pallikaotused. Meil oli 29 pallikaotust, vastastel vaid 10. Väga palju punkte visatigi meile pallikaotuste tõttu. Tartuga tuleb meil sel hooajal veel mitmeid mänge. Usun, et kui suudame pallikaotuste arvu vähendada, oleme võimelised järgmistes mängudes neid võitma."

Kas eilne mäng Riias ei mõjutanud tänast? Väsimust polnud sees?
"Ma ei usu, et eilne mäng oleks tänast mõjutanud. Keegi ei kurtnud eilsest mängust tingitid väsimuse üle, hommikul olime valmis andma lahingut.
Eks tänane mäng jääb hingele kripeldama ikkagi, sest võit oli käeulatuses. Samas innustab see meid rohkem töötama ja pingutama."

* * *
Päev varem, laupäeval, kaotas Audentes väljasõidul Riias RSU/Merksile 47:81. Avaveerand mängiti võrdselt, teisel veerandil hakkas vahe lätlannade kasuks paisuma – poolaeg -14.
Suurim erinevus torkas protokolist silma kahepunktivsete näol – Merks parem 60 vs 39 %; laud Merksile 43-35, korvisöödud 23-13, pallikaotusi Läti klubil 22, AUD-el 33.

Mariann Adelbert tõi 10p, Berit-Annabel Loomägi 10+4+3, Kai-Brith Kalda 5+5+3.

Veel ühes kohtumises põrmustas Riia TTT SK Cesise 140:15. Siin juba avaveerand lõppes 40:3... Poksis oleks see matš katkestatud juba avapoolajal ühe osapoole ilmselge üleoleku tõttu.