Žalgirisele tõid otsustavas mängus Kevin Pangos 21 ja Edgaras Ulanovas 20 punkti. Axel Toupane lisas veel 11 silma. Olympiacose kasuks viskasid Vassilis Spanoulis 19, Janis Strelnieks 17 ning Kostas Papanikolaou 15 punkti.

Žalgiris haaras mängus juhtohjad juba avaveerandil. Poolajaks suudeti eduseis paisutada korralikuks ning 20 minuti järel juhiti 51:37. Viimase veerandaja eel oli Žalgiris aga sisuliselt juba võidus kinni - skooriks 78:56. Viimasel 10 minutil hakkas leedulaste eduseis aga sulamaga, kuid lõpus oldi siiski kindlad ja nopiti vajalik võit.

Žalgiris kohtub poolfinaalis nüüd tiitlikaitsja Istanbuli Fenerbahcega.

Meenutus ajaloost:

Žalgiris mängis Euroliigas viimati nii suurt mängu hooajal 1998/99, kuid lõpuks pandi kinni kogu turniir. Toonasel hooajal võitis Žalgiris esmalt A-alagrupi kaheksa võidu ja kahe kaotusega. Seejärel olid nad parimad E-vahegrupis 12 võidu ja nelja kaotusega.

Edasi ootas ees kaheksandikfinaal, kus mängudega 2:0 alistati Istanbuli Ülker.

Veerandfinaalis olid leedulased mängudega 2:0 üle Istanbuli Efes Pilsenist.

Finaalturniiril alistati esmalt poolfinaalis 87:71 seekordne veerandfinaali vastane Piraeuse Olympiacos. Finaalis alistas Žalgiris 82 :74 Bologna Kinderi.