Barcelona palkas peatreeneri, kes juhendas meeskonda viimati 14 aastat tagasi


Barcelona palkas peatreeneri, kes juhendas meeskonda viimati 14 aastat tagasi
Svetislav PešićFoto: CHRISTOF STACHE, AFP

Mõned päevad tagasi peatreeneri vallandanud FC Barcelona korvpallimeeskond palkas uueks juhendajaks kogenud serblase Svetislav Pešići.

68-aastane Pešić viis Barcelona 2003. aastal nende ajaloo esimese Euroliiga tiitlini ning oli meeskonna eesotsas kaks hooaega. Ta asendab treeneripingil Sito Alonsot, kes nädala alguses vallandati. Barcelonal on Euroliigas kirjas 7 võitu ja 15 kaotust, mis annab neile alles 15. koha.

Pešić on sealjuures viimased kaks aastat olnud tööta - viimati juhendas ta aastatel 2012-2016 Müncheni Bayernit. Lisaks eelmainitud klubidele on ta peatreeneriks olnud muuhulgas ka Berliini Albas, Kölnis, Roma Lottomaticas, Moskva Dinamos, Crvena zvezdas ja Valencias.

"Olen mõistagi õnnelik, et saan tagasi tulla nii vägevasse klubisse kui Barcelona," sõnas Pešić. "Pidin tegema kiire otsuse ning asjad toimusid kahe-kolme päeva jooksul. Minu missiooniks siin on klubi aidata, mitte oma karjäärile mõelda."

Pešićit peetakse tõeliselt vana kooli treeneriks: ta korraldab pikki koosolekuid ja intensiivseid treeninguid ning kahtlemata on ta riietusruumis suureks autoriteediks.

Tähtede mäng 2019
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare