Kalev/TLÜ-l jagus Ventspilsi vastu energiat esimeseks veerandiks, mis vaid 19:20 kaotati. Vahe tegid lätlased sisse seejärel teisel veerandajal, mis koguni 29:8 võideti - seetõttu ei olnud Eesti klubile kasu ka sellest, et teine poolaeg 38:35 võideti.

Võitjate resultatiivseim oli 24 punktiga Maris Gulbis, Kalev/TLÜ eest viskas Ronald McGhee 21 punkti.

Mäng täispikkuses:

Samal ajal sai kaotuse kirja ka Tartu Ülikool, kes jäi võõrsil Ogrele alla 89:99. Võitjate tulemuslikem oli Janis Poznaks 19 punktiga, Kristaps Dargais lisas 17 punkti, 13 lauapalli ja 6 korvisöötu. Tartu eest kogus Kregor Hermet 23 silma, Julius Kazakauskase arvele jäi 18 punkti, 10 lauapalli ja 5 söötu.

Tabeliseis:

Enne mänge:

Ventspils (19-1) ja Kalev/TLÜ (10-11) pidasid hooaja esimese omavahelis mängu 15. detsembril ja Läti tippklubi sai üpris raske võidu. Igal veerandajal oldi Kalev/TLÜ-st küll paremad, aga viimase neljandiku alguses oli vahe vaid kuus punkti. Sellest lähemale siiski külalised enam ei jõudnud ja kokkuvõttes tuli vastu võtta 68:80 kaotus. Ingus Jakovics viskas Ventspils kasuks 17 punkti, kogus 6 lauapalli ja andis 6 korvisöötu. Kalev/TLÜ parim oli Taylor Stafford 24 punktiga, kirjutab Basket.ee.

Veebruaris on Kalev/TLÜ pidanud kaks mängu vastavalt Tartu Ülikooli ja Betsafe Jurmala vastu, kuid kaotanud need 82:84 ja 96:99. Seejuures jäädi Jurmalale alla lisaajal. Viimane võit pärineb 27. jaanuarist, kui võõrsil mängiti 86:63 üle VALMIERA GLASS VIA. Ventspils võitis 2. veebruaril BK Ogret 99:79 ning meeskond on vaid ühe kohtumise kaotanud - hooaja avamängu BC Kalev/Cramo vastu skooriga 85:97.

Taylor Stafford on Kalev/TLÜ resultatiivseimana toonud keskmiset 15,5 punkti ning Damarcus Jamaal Harrisoni nimel on 12,7 punkti. Karl-Johan Lips on kogunud 8,1 ning Janar Talts 6,1 lauapalli. Rihards Lomažs on visanud Ventspilsi eest 13,8 ja Jonathan Arledge 12,7 silma. Ousmane Drame nimel on 7,6 lauapalli, Arledge'il on neid 6,1 mängu kohta.