Seeria kahes esimeses mängus kindlalt alla jäänud Valga/Valka kaotas täna avaveerandi 18:28, kuid ladus teisel neljandikul kodumeeskonna korvi lausa 31 punkti ja asus poolajavileks juhtima 49:44.

Kolmandal veerandil juhtis pikka aega samuti Valga meeskond, kuid viimase minuti ja 19 sekundiga tegi Rapla 6:0 spurdi, mis tähendas lõpuveerandi alguseks neile 70:69 eduseisu. Otsustavat neljandikku alustas kodumeeskond sealt, kus eelmise lõpetas, kasvatades kahe minutiga vahe juba 77:69-le. Neli minutit enne sireeni kasvas vahe juba kümnepunktiliseks (85:75) ja külalised enam mängu pööret tuua ei suutnud.

Rapla parimad olid Rasham Suarez 23 ja Martin Paasoja 21 punktiga. Järjekordse kaksikduubli teinud Thomas van der Mars viskas 12 punkti, võttis 12 lauapalli ja pani kaks kulpi. Valga/Valka resultatiivseim oli Ivars Zvigurs, kes viskas oma 26 punktist koguni 22 avapoolajal. Renato Lindmets lisas 15 punkti ja 10 lauapalli.

Rapla oli võitnud seeria avamängu kodus 92:71 ja kordusmängu Valgas 99:70. Rapla poolfinaalvastane on ilmselt Tartu Ülikool, kes juhib hetkel veerandfinaali TLÜ/Kalevi vastu mängudega 2:0.