Põhiturniiri kolmandana lõpetanud Rapla tegi suurepärase avaveerandi, mille järel juhiti 22:11. Teise neljandiku avaminutitega kärises vahe juba 16-punktiliseks (27:11) ning külalised suutsid sellist edu hoida poolaja lõpuni. Pikale vaheajale mindi Rapla kindlas eduseisus 40:23. Domen Bratoze arvel oli juba 17 punkti, lauavõitluses selgelt alla jäänud (18:26) tartlaste poolel oli Maks Adam Konate toonud parimana seitse punkti.

Kolmandal veerandil suutis kodumeeskond Rapla vaid 13 punkti peal hoida ja vähendas otsustava neljandiku alguseks kaotusnumbrid viiele - 48:53. Viimase veerandi esimeste minutitega kasvatasid aga külalised vahe taas kahekohaliseks (64:53) ning Tartu enam mängu päästa ei suutnudki.

Kaheksast kaugviskest kuus tabanud Bratoze arvele kogunes lõpusireeniks 25 punkti, kaksikduubli teinud Thomas van der Mars viskas 13 punkti ja võttis 15 lauda. Tartu tulemuslikum oli Janar Talts 15 punkti ja kaheksa lauapalliga.

Kui Rapla võitis lauavõitluse 44:38 ja tabas mängust 45%-ga, siis tartlased näitasid kodupubliku ees vaid 35%-list tabavust. Eriti hädas olid viskekindlusega Mandell Thomas (visked mängust 2/10) ja Tanel Sokk (3/12), kes mõlemad piirdusid kuue punktiga.

Homme alustavad teist poolfinaalseeriat Kalev/Cramo ja Pärnu Sadam. Delfi TV teeb Kuressaare spordikeskuses kell 17.10 algavast mängust otseülekande.