Mängu saatus otsustati teise ja kolmanda veerandajaga, mille järel juhtis Rapla juba 17 punktiga. Pärnakad jõudsid veel kaks minutit enne lõpusireeni korraks nelja punkti kaugusele (81:85), kuid rohkemaks neil jõudu ei jätkunud.

Rapla poolel särasid Sven Kaldre, kes tabas kuus kaugviset (10-st) ja tõi 26 punkti, ja Hunter Mickelson, kes viskas 17 punkti ja võttis 13 lauapalli. Pärnu ridades kogusid Henri Wade-Chatman 24 ja Demetre Rivers 20 punkti.

Raplal on nüüd 9 võitu ja 11 kaotust, millega tõusti 9. kohale. Pärnu (9-12) kukkus vahetult nende järele kümnendaks.

Mängu eel

Pärnu (9-11) ja Rapla (8-11) pidasid tasavägise lahingu maha 8. detsembril ning võidu sai kätte külalismeeskond. Pärnakatele kuulus avaveerand 18:17 ja poolajaks juhiti 33:30. Viimaseks neljandikuks oli aga Rapla 52:48 ees ja järgneva kümne minutiga suurendati eduseisu veelgi seitsme silma võrra, mis tähendas kokkuvõttes 73:62 võitu. Hunter Mickelson oli Rapla resultatiivseim 17 punktiga. Pärnu poolelt tõid Henri Wade-Chatman ja Mihkel Kirves võrdselt 15 punkti, kirjutab Basket.ee.

Rapla pidi viimases mängus TALTECH-i 82:78 paremust tunnistama. Möödunud kuul teeniti kolm võitu, kui alistati BC Valga-Valka/Maks&Moorits, Läti Ülikool ning BK Liepaja. 71:77 kaotus saadi Riia VEF-ilt. Pärnu pole veebruaris veel ühtegi kohtumist pidanud, aga viimati oldi 96:83 üle BK Liepajast. Enne seda tunnistati küll BK Ogre 86:79 paremust, kuid VALMIERA GLASS VIA-st ja Läti Ülikoolist saadi jagu vastavalt 77:75 ning 82:64.

Tuulerõugete tõttu pidi Rapla meeskonna põhimängujuht Dominique Hawkins TALTECH-i vastu kõrvale jääma ja peatreener Toomas Annuki sõnul pole ameeriklane lähiajal naasmas. Samal ajal on Pärnu hankinud juurde keskmängija Justin Alstoni, kes tõenäoliselt Rapla vastu debüteerib.

Hunter Mickelson on Rapla kasuks toonud keskmiselt 14,3 ja Indrek Kajupank 12,0 punkti. Mickelson on kogunud 7,1 ja Ervins Jonats 6,5 lauapalli. Pärnu eest on Demetre Rivers visanud 19,1 ja Mihke Kirves 15,1 silma. Viimase nimel on ka 8,4 lauapalli ja Rivers on võtnud neid 5,6 mängu kohta.