Piirilinna meeskond suutis uue peatreeneri Mihhail Karpenko juhendamisel tabelis teist kohta hoidva Läti klubiga sammu pidada vaid 15 minutit. Teise veerandaja keskpaigast hakkas mängu dikteerima Ventspils, kes võttis poolajaks sisse kuuepunktilise edu. Kolmanda veerandaja lõpuks juhtisid külalised juba 14 punktiga.

Valga võitis küll lauavõitluse 43:39, kuid tegi 14 pallikaotust lätlaste 6 vastu. Pallikaotustest lasti Ventspilsil visata 16 punkti, ise aga sääraseid punkte vaid 6.

Üleplatsimeheks kerkis Ventspilsi ameeriklane Jonathan Arledge 25 punktiga, Rihards Lomazs toetas võitjaid 15 silmaga. Valga parimad olid Dashawn King 14 punkti ja 7 korvisöödu, Martin Jurtom 12 punkti ning Carl Anthony Montgomery 11 punkti ja 9 laupalliga.