Esimene veerand kulges mõlemapoolse lahtine mänguna, väikeste variatsioonide ja peatustega - seis 24:22 Kosovole. Vastane alustas kaunis enesekindlalt ja lustakalt. Ka meie olime hästi mängus.

Teisel veerandil parandas Eesti kõvasti kaitset, Kosovo mäng kuivas kokku ja kaotas hambad. Eesti pääses dikteerima ja võitis poolaja kolme silmaga (38:35). Eesti mängus torkas silma teatav muretus, vabadus, julged visked, samas paiguti ülemängimine. Visete valikud ei olnud täna kokkuvõttes ehk kõige paremad.

Kolmanda veerandi keskel Eesti eduseisus 50:44 haaras mänguohjad Kosovo kuulsaim mees, Dardan Berisha, tabades soolorünnakuid järjest ja tuues ridamisi 10 punkti. Tema kolmene viis 32. minuti algul Kosovo ette 59:52. Ometi, Eesti veel kosus ja tuli mängu tagasi.

Kregor Hermeti ja Reinar Haliku kahe kaugviske ja Erik Keeduse punktidest läks Eesti omakorda juhtima 63:59, kuid kohe vastas Berisha uue kolmesega (63:62 Eestile), misjärel meil hakkas õnne väheks jääma. Vablt tehtud visked ei tabanud, laud kukkus Kosovole, vile muutus ühesuunalisemaks.

Kosovo, kel võitu väga vaja oli, selle ka sai. Ehkki minuti ja pisut rohkem enne lõppu tegi Sten Sokk läbimurdest 69:69. Võidukorvi tegi Erjon Kastrati 39 sekundit enne lõppu kaugviskest. Sellele järgnes meie pallikaotus ning Berisha tabav vabavise. Võit Kosovol ligi 3000 sõgeda fänni rõõmuks koduhoovi jäetud.

Kosovo-Eesti 75:69 (35:38)
Lauapallid: 35-32
Korvisöödud: 17-20
Pallikaotused: 6-12
Vaheltlõiked: 7-2

2 pt: 48 vs 67 %
3 pt: 35 vs 24 % (meil 29/7)
vv: 58 vs 62 %

Kosovo: Dardan Berisha 39 min 28+4+6, Eloy Kastrati 18 pt, Scott Bamforth 10+7+3, Lis Shoshi 10+10 lp.
Eesti: Janari Jõesaar 13 pt, Erik Keedus 12 pt, Kregor Hermet 11+3 lp (6/5), Rain Veideman 10+3+4, Sten Sokk 6+4 rs, Janar Talts 4+5+3.

Alagrupi järjestus: Eesti 3-1, Kosovo 2-2, Makedoonia 1-3.

Novembris algava MM-kvalifikatsiooniturniiri loosimine toimub 24. augustil Münchenis.