Veel viis minutit enne mängu lõppu juhtis Tallinna klubi 69:80, kuid Rapla suutis mängu tagasi tulla ning Rannar Raabi vabavise 50 sekundit enne lõppu tõi koduklubi kahe punkti kaugusele.

Seisul 79:81 kaotas Margus Klementsov aga palli ning Heigo Erm, kes täna tegi ülivõimsa esituse, viskas viimaste sekunditega palli korvi ning mäng asus lisaajale.

Lisaajal ei andnud noored Rapla mehed külalistele enam üldse sõnaõigust ning Ermi kuus järjestikust punkti viisid kodumeeskonna kaks minutit enne lõppu juhtima juba 90:81. Mäng oli tehtud ning Rapla viigistas seeria.

Erm tõi võitjatele 30 punkti ning 8 lauapalli. Raido Ringmets lisas võimsa kaksikduubli 19 punkti ning 15 lauapalli näol. Rannar Raabi kontosse kogunes 18 punkti ja 8 lauapalli.

TTÜ parimad olid Bambale Osby 22 punktiga ning Valmo Kriisa, kes kogus 14 punkti, 5 lauapalli ning 8 söötu.

Mängu käik:

Lisaaeg: Rapla 99:87 TTÜ/Kalev

90:81 - Erm toob Raplale kuuenda punkti järjest.

88:81 - Erm tabab veelkord vabavisked. Bambale Osby teeb tehnilise vea ning Ermi ei eksi ka sel nüüd.

84:81 - Kaldre söödab palli ilusti Ringmetsale korvi alla ning viimane ei eksi. Mängida kaks minutit.

82:81 - Osby teeb Ermile vea, raplakas tabab ühe vabaviske.

IV veerand: Rapla 81:81 TTÜ/Kalev

81:81 - 19 sekundit enne mängu lõppu teeb Margus Klemensov pallikaotuse ja Heigo Erm saadab viimasel sekundil palli korvi.

79:81 - Raap tabab vabaviske.

78:81 - Klemetsovile tehakse viga ja ta tabab ühe kahest vabaviskest.

78:80 - Heigo Erm ja Raido Ringmets on Rapla tagasi mängu toonud. Kohtumise lõpuni on poolteist minutit.

74:80 - Antson ja Erm vähendavad Rapla kaotusseisu.

69:80 - Kurg tabab veel ühe kaugviske, nii ka Archibald ning tallinlased on võidule lähedal. Mängida 5. minutit.

65:72 - Laane viigistab, kuid Keedus ja Osby kasvatavad TTÜ edu. Mihkel Kurg tabab otsa veel ka kaugviske.

III veerand: Rapla 62:63 TTÜ/Kalev

58:57 - Keedus ja Osby jätkavad domineerimist, kuid Erm ja Raap viivad Rapla uuesti ette.

52:53 - Erik Keeduse viis järjestikust punkti ning Osby 2+1 on TTÜ juba mängu tagasi toonud. 6. minutit veerandaja lõpuni. Keedus viskab juba seitsmenda punkti kahe minuti jooksul ning TTÜ juhib!

Poolaeg: Rapla poole pealt on tervelt kolm meest kahekohalise punktisumma poolajaks kokku saanud - Rannar Raabil on 11, Raido Ringmetsal ning Heigo Ermil 10.

TTÜ parim Valmo Kriisa on kogunud juba 10 punkti, 4 söötu ning 4 lauapalli. Tema arvel on ka 3 viga. Mängu resultatiivseim on 13 punktiga Bambale Osby.

II veerand: Rapla 48:41 TTÜ/Kalev

48:41 - Kriisa tabab kaugviske ja vähendab vahet.

44:34 - Ringmets saab 10 punkti täis ning TTÜ võtab aja maha.

42:34 - Raap on hoos! Temalt juba 11 punkti. Ka Ringmets tabab. 3 minutit poolaja lõpuni.

34:29 - Laane, Kaldre ja Raap viivad kodumeeskonna ette. Rapla on teeninud juba 13 vabaviset, TTÜ ainult 3. Sisse on visatud vastavalt 7 ja 1 vise.

25:26 - Klementsov ja Archibald viivad TTÜ uuesti juhtima.

I veerand: Rapla 25:22 TTÜ/Kalev

25:19 - Raap sekkub mängu hästi ja toob Raplale kolm punkti. Osby'l on koos juba 10 punkti.

20:17 - Kajupank paneb kolmese, kuid Osby surub järgmisel rünnakul pealt.

18:15 - Sven Kaldre saab käe valgeks.

14:13 - Pilk ja Osby vähendavad külaliste kaotusseisu. TTÜ on vigadega hädas, Mooses Kajal juba kolm isiklikku, meeskonnal 6 viga.

12:9 - Heigo Erm tabab kaugviske ning lähiviske ja viib Rapla juhtima.

7:7 - Raap ja Indrek Kajupank aitavad Rapla viigiseisuni, mängida 6 minutit.

2:5 - Casey Archibald ning Valmo Kriisa aitavad TTÜ'l hästi alustada. Rapla poolelt sai käe valgeks Rannar Raap.

Rapla treener Indrek Ruudul mõtlemisainet jagub, sest avamängus saadi koguni 36-punktiline kaotus 53:89. Viimase omavahelise Raplas peetud kohtumise suutsid Piimameister Otto korvpallurid aga võita (79:76).

Veerandfinaalid mängitakse kolme võiduni.