Serbia juhtis veel viimase minuti algul 70:66 ja neli sekundit enne lõppu pärast Miloš Teodosici vabaviset 71:70, ent 18-aastase Nikola Ivanovici tabamus keskjoonelt otse Teodosici nina alt tõi hinnalise võidu külalistele ning pani kodumeeskonna ja selle fännid peadest haarama.

Vaata videot lõpuviskest:

Montenegro parim oli Suad Sehovic 17 punkti ja 10 lauapalliga. Serbiale tõid Teodosic 21 ja Milan Macvan 17 punkti.

Ilmselt võib üllatuseks pidada ka kolmandat Eesti alagrupivastaste tulemust teisipäeval: Island võitis võõrsil Slovakkiat 81:75. Island otsustas kohtumise Slovakkia vastu viimase veerandaja 27:16 eduga. Islandi korvpalli säravaim staar, aastaid Euroopa tippliigades mänginud Jon Stefansson oli võitjate parim 28 punktiga, kaotajatele tõi Anton Gavel 31 punkti.

Kahe vooru järel on Eestil ja Montenegrol kaks, Serbial ja Islandil üks võit, Iisrael ja Slovakkia jätkavad võiduta. Parem korvide vahe annab esikoha alagrupis Eestile. Teisipäeval on kolmandas voorus vastamisi Slovakkia-Serbia, Island-Iisrael ja Eesti-Montenegro.

Ülipõnev kohtumine toimus ka F-grupis - Ankaras võitis Türgi oma avamängus Valgevene 77:74 tänu Emir Preldzici kolmepunktiviskele seitse sekundit enne lõppu. Tolle grupi ainuliidriks kerkis täisedu kahe võiduga Itaalia, alistades võõrsil Tšehhimaa 63:53 (Danilo Gallinari 13 punkt).

E-grupis alistas Soome Albaania 112:77, Šveits kaotas Poolale 66:80. D-grupis sai Gruusia jagu Rumeeniast 80:64 (endistest Tartu Rocki mängijatest kogus Viktor Sanikidze 12 punkti ja 10 lauapalli, Giorgi Tsintsadze 9 punkti), Holland jäi alla Bosnia-Hertsegoviinale 89:107. C-grupis kaotas Austria Ukrainale 57:61, Horvaatia purustas Küprose 93:38. B-grupis lõi Saksamaa Luksemburgi 101:53 ja Aserbaidžaan Bulgaariat 88:73.