Kohtumine oli kummaliste ja väga pöördeliste käänakutega. Rootsi võitis avaveerandi koguni 20:7 ent teisel veerandil fikseeriti Eesti paremus 26:6...! Nii läks Eesti poolajale 33:26 eduseisus.

Ometi, kogu teise poolaja oli Eesti hädas enda rünnakute lõpetamise ja samas ka vastaste tagamängijate ohjeldamisega kolmepunktijoone taga. Rootsi võitis kolmanda perioodi 20:12 ja neljanda 19:12 ning kogu mängu lõpuks üsna veenvalt. Tõsi, juhtima läks Rootsi uuesti alles kolmanda veerandi viimastel sekunditel.

Rootsi oli parem lauas 36-29, korvisöödud Rootsile 12-10, pallikaotusi oli meil 14, Rootsil 19. Kahepunktivisked Rootsi kasuks 46 vs 32 %, kolmesed Rootsile 36 vs 35 % (tabavad 12 vs 6), vabavisked Eestile 58 vs 50 %.

Taavi Jurkatamm tõi Eesti kasuks 13+4 lp, Siim-Markus Post 9+2+2, Mihkel Kirves 9 p, Norman Käbin 8+2+2, Kregor Hermet 5+4 lp, Madis Soodla 4+5 lp. Parim PIR oli Kirvesel - 16; Käbinil PIR 9, Soodlal 8. Rootsi edukamad olid Erik Johansson 17 ja Sheriff Drammeh 15 p.

Kordusmäng peetakse esmaspäeval kell 16.30 samas, Audentese SH-s.

B-divisjoni EM-turniiri algab Eesti jaoks reedel, 15. juulil Kreekas Halkidas. Päev hiljem tehakse A-divisjoni turniiriga algust Helsingis. Seal osaleb ka Rootsi koondis.