Eesti jaoks poolajaks kaotusseisu 19:39, ent püüdis kolmandal veerandil väga ning jõudis 30. minuti lõpuks seisuni 36:45. Ka 7.44 enne lõppu kahandas Kai-Brith Kalda vahe 40:49-le, kuid lähemale tulla enam ei õnnestunud.

Eesti oli parem lauas 48-40, korvisöödud Portugalile 18-13, pallikaotusi meil 18, Portugalil 16. Kahepunktivisked vastase kasuks 44 vs 33 %, kolmesed neile 33 vs 25 %, vabaviskeid vastasele 41 vs 36 %.

Sandra Tael kogus 12+6 lp, Kadri Uiga 9+15+2, Ege-Ly Viirmaa 8+3 rs, Mariann Adelbert 9+3+3 ja Kai-Brith Kalda 6+7 lp.

Nagu naiskonna peatreener Jaanus Levkoi mitmes mängujärgses intervjuus toonitas, oli A-divisjoni tase on tänase Eesti koosseisu jaoks lihtsalt natuke liiga tugev. Vastased on kiiremad, tehniliselt paremad ning teevad õigel hetkel õigemaid otsuseid.

Samas tunnistas Levkoi kiitvalt, et tüdrukud püüdsid lõpuni ning mängukvaliteet paranes päev-päevalt. Ka võttis Levkoi Eestisse kaasa kohvritäie videoseid sellest, nagu ta ise ütles: „Materjali sellest, kuidas korvpalli tuleks mängida.“

A-divisjoni finaalis Celjes kohtuvad täna Hispaania ja Prantsusmaa.