Noormeeste U-18 koondis pidas EM-il Austrias teise alagrupikohtumise, jäädes võrdses mängus alla Poolale 68:79. Veel enne viimast veerandit olime taga vaid 55:56.

Neljas veerand algas jõulisemate ja suuremate poolakate võimutsemisega, mis tähendas 8:0 spurti ning nende turvalist edu (64:55). Taavi Jurkatamme, Norman Käbini ja Madis Soodla korvidest tuli Eesti 5.50 enne lõppu järele 62:65, kuid sealt edasi mängu murrangut tuua ei õnnestunud. Kolme järgneva minuti jooksul ei saadud ühtegi punkti ning mäng oli sisuliselt tehtud. Lõpus imet ei sündinud.

Treener Olari Narits nägi vahetult pärast kohtumist põhjustena: „Viimasel veerandil pani Poola üles maa-ala, millega jäime jänni. Tulid mõned rumalad pallikaotused ja sealt omakorda poolakatele paar lihtsat kiirrünnakut. Nii ta seekord läks. Aga peamine kaotuse põhjus ikka peitub lauas.“

Eesti kaotas laua 28-43, korvisöödud 13-14, pallikaotusi meil 15, Poolal 14. Poola pink tõi 22, meie oma vaid seitse punkti. Poolakad said korvi alt 58, meie 36 punkti.

Kahepunktivisked Eestile 64,5 % - 55 %, kolmesed meile 24 % - 17 % (meil 29/7), vabavisked 64 % - 73 %. Poola sai kiirrünnakutest 19, Eesti 8 silma.

Robert Valge arvele kanti 19 punkti (visked 12/8), Norman Käbin 12 silma 4 lauapalli ja 7 korvisöötu (8/4), Madis Soodla 10 punkti ja 7 lauapalli (6/3), Taavi Jurkatamm 8 punkti (7/4) ja Siim-Markus Post 9 silma (10/3).

Meie alagrupis võitis Šveits täna Bulgaariat 60:50 ning neil on nüüd Poolaga liidrina kaks võitu. Eestil on võite üks ning sellesse seltskonda või täna õhtul liituda Inglismaa, kel ees kohtumine Albaaniaga. Edasi pääseb alagrupist vaid kaks paremat, järgmised kaks jätkavad heitlust kohtadele 9.-16.

Laupäeval kohtub Eesti tähtsas mängus kell 14.30 Šveitsiga.

„Meie ei saa ühtegi vastast alahinnata,“ tähendas Narits. „Kui suudame kokkulepitud asjadest kinni pidada, siis oleme võimelised kõiki võitma. Samas kui läheme vastseid mütsiga lööma, siis võime ka Albaaniale kaotada. Ütlen veelkord - meie jaoks on siin kõik tugevad vastased.“

Teised tulemused: Ungari-Belgia 74:72, Šveits-Bulgaaria 60:50, Holland-Valgevene 79:51, Sloveenia-Luksemburg 80:44, Iisrael-Iirimaa 109:57, Island-Makedoonia 90:64, Gruusia-Šotimaa 99:50.