TIPPHETKED JA FOTOD | Eesti korvpallikoondis kaotas suvise mänguperioodi avakohtumises Soomele lisaajal

(71)

Eesti meeste korvpallikoondis alustas täna oma suvist mängudetsüklit, kui võttis Saku Suurhallis vastu Soome rivistuse. Eesti oli normaalaja lõpus lähedal võidule, kuid mängis edu maha ja sai lisaaja järel kaotuse 69:76.

Eesti võitis avaveerandi 17:14 ja pääses teisel perioodil korraks juba 11 punktiga juhtima (33:22), ent Soome vastas järgneva minutiga lausa kolme tabava kaugviskega ning poolajavileks juhtis Eesti vaid 38:37.

Kolmandat veerandit alustas kodumeeskond 7:0 spurdiga ning edu hoiti neljandiku lõpuni. Viimane periood algas Eesti juhtimisel 52:43.

Poolteist minutit enne normaalaja lõppu juhtis Eesti veel 63:59, kuid allesjäänud ajaga enam korvini ei jõutud ja soomlased viisid mängu lisaajale. Kuigi Mikael Jantunen viskas viis sekundit enne sireeni seisul 61:63 mõlemad vabavisked mööda, sai lauapalli Alexander Madsen, kes viigistas korvi alt.

Lisaajal spurtis Soome kohe ette ja juhtis nelja minuti järel juba 73:65. Eestil mängu päästa enam ei õnnestunudki.

Eesti resultatiivseim oli Rain Veideman 15 punktiga, Martin Paasoja lisas 13 ja Kristian Kullamäe 11 silma. Meie pikad Maik-Kalev Kotsar ja Rauno Nurger jäid täna kahvatuks - Kotsar sai 14st viskest sisse vaid 3 ning piirdus 6 punkti ja 5 lauapalliga, Nurger ei suutnud 11 minutiga punktiarvet avada.

Soomlastel jõudis kahekohalise punktisummani viis meest, neist resultatiivseim oli Shawn Huff 12 silma ja 7 lauapalliga. Soomel olid täna puudu nende suurimad staarid - Chicago Bullsi Lauri Markkanen ja FC Barcelona Petteri Koponen.

Eesti kohtub Soomega teistkordselt juba esmaspäeval Helsingis. Nende sõpruskohtumistega valmistutakse tähtsateks MM-valikmängudeks võõrsil Suurbritannia (29.06) ja kodus Kreeka (02.07) vastu.