Ometi, fakt on Braine’i 82:76võit ja kokkuvõttes ühepunktine paremus – 154:153. Kuid mida saab ära teha belglaste näritud küünte heaks?? Küüneomanikke oli saalis 1600, mis kompab Braine’i saali taluvuse piire.

Venelannal õnneks ei läinud

Nii nagu Türgis mängiti viimasel veerandil maha 14-punktine eduseis ja kaotati viiega, kippus ka täna kõik viimase veerandiga kaduma... Braine läks viimasele veerandile vastu eduseisus 76:56 ja juhtis 7.34 enne lõppu ka 80:58, kuid minetas siis igasuguse kontrolli mängu üle – Mersin tegi vahespurdi 18:2 ja jõudis peaaegu kannule.

1.15 enne lõppu vähendas Olesja Malašenko vahe 76:82-le (lõppseis, +1). Viimasel minutil ei tabanud kahel korral vastastel venelanna Anastassia Pimenova (korra kolmesel) kuna Julie Allemand ja Sidney Spencer said kätte laua. Seejärel tehti Braine’ile kohe viga, kuid ei Anete Steinberga (25 sekundit enne lõppu) ega Kim Mestdagh (3 sekundit enne lõppu) tabanud ainsatki vabaviset – 4st 0. See kõneleb ise mängul valitsenud õhkkonast ja närvilisusest.

Tabavus oli kehvem, muu parem

Kolme allesjäänud sekundiga Mersin viskele ei saanud. Üsna kirglik ja meeleolukas lugu, raske kaasa teha ja ise läbi elada. Braine’i lätlasest peatreeneril Ainars Zvirgzdinsil on küllap väga segased tunded ja põnev öö. Lasta teist mängu järjest viimasel veerandil läbi selline kukkumine ning ikkagi võita pääs eurosarja poolfinaali.... See on väike ime!

Braine võitis avaveerandi 24:16, poolajaks 56:36 ning enne viimast veerandit niisiis 76:56. Neljas veerand kaotati 6:20.

Võistkondlikku statistikat. Laud Braine’ile 37-34, korvisöödud 18-12, pallikaotused 9-12, vaheltlõiked 7-4, kahepuntkivisked 54,2 vs 55,3 %, kolmesed 30,4 vs 44,4 %, vabavisked 56,3 vs 50 %. Ilus oleks ju mõelda, et Braine'i päästis Mersini veel nigelam vabavisete tabavus – 20st 10.

Andersoni põhitöö oli kaitses

Merike Anderson oli platsil 21:45, tõi 2 punkti (kahesed 3/1, kolmesed 3/0), 3 lauapalli ja 2 korvisöötu. Lisaks kaks viga, üks pallikaotus ja üks vaheltlõige. Tartlanna vahetati pingile 1.39 enne lõppu kaheksapunktises eduseisus. Temast enam teenis mänguaega viis Belgia klubi pallurit.

Anete Steinberga tõi Braine’ile 20 p (13/8), Kim Mestdagh 19+4+5 (17/6), Sidney Spencer 16+12 lp (12/6) ja Celeste Trahan 15+10lp (10/7).

Mersini poolel: Olesja Malašenko 22+6lp (kolmesed 4/4), Donneka Hodges 21+4+5 (14/9), Dora Horti 12 p ja Michelle Snow 9+13lp.

Poolfinaali jõudsid ka ESB Villeneuve-d'Ascq Prantsusmaalt, Maccabi Bnot Ashdod Iisraelist ja Istanbul Universitesi Türgist - ainus kaheksa hulgas konkureerinud neljast Türgi naiskonnast.

Poolfinaalid mängitakse kohalesõitudega, samuti nagu veerandfinaalid - loeb paremus kahe mängu kokkuvõttes.