Tartu Ülikool kaotas Türgis, kuid jättis kordusmänguks võimaluse

(76)

Tartu Ülikooli korvpallur Tanel Sokk
Tartu Ülikooli korvpallur Tanel SokkFoto: Hendrik Osula

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond alustas täna õhtul FIBA Europe Cupi, kaotades teise ringi avamängus võõrsil türklaste Büyükcekmece Demir Insaatile 78:87. Avapoolaja järel oldi seejuures veel ees 52:43. Otsustav kordusmäng on nädala pärast Tartus.

Tartu näitas avaveerandil hiilgavat visketabavust (mängust 79%) ja sai esimeseks vaheajaks 9-punktilise eduseisu 30:21. Teise neljandiku alguses kasvas külaliste edu korraks juba 13-le punktile, ent poolajaks suutsid türklased vahe väiksemaks mängida - 52:43 Tartule.

Kolmanda veerandi alguses tabas tartlasi mõõn ning Demir Insaat jõudis kolme minutiga vaid punkti kaugusele (53:54). Perioodi keskel pääsesid türklased juba juhtima ja lõpetasid veerandaja eduseisus 66:63.

Viimasel neljandikul kasvas külaliste edu korraks ka 11-punktiliseks, kuid lõpuvileks särasid tablool numbrid 87:78. Kordusmänguks jätab see tartlastele igatahes veel võimaluse.

Tartu resultatiivseim oli kolm kaugviset (5-st) tabanud Vytenis Cižauskas 22 punktiga, tsenter Carl Engström lisas 18 ja Steven Cook 15 silma. Türklaste parim oli Erving Walker 22 punktiga.

Korduskohtumine peetakse 11. oktoobril algusega kell 19 Tartus. Paari võitja tagab koha alagrupiturniirile.

Büyükcekmece Demir Insaat - Tartu Ülikool
Kõik! Tartu kaotas 78:87.
87:78. Vaid kolm sekundit jääb mängida.
87:76.
76:85. Cizauskas vähendab vahet. 55 sekundit veel jäänud.
85:74. Ai-ai, -11 juba.
Tartu võtab mõtlemisaja, 2.26 lõpuni.
83:74. Türklased üritavad vahe võimalikult suureks käristada...
80:74. Kolm minutit jäänud.
Seis 78:72.
76:70. Neli ja pool minutit veel mängida.
74:68. Vahe käriseb kuuele punktile, kuid kordusmänguks jätab see kindlasti võimaluse.
72:67. Kuus minutit lõpuni.
70:65 Demir Insaatile.
68:66. Cizauskas tabas kaugelt.
68:63. Türgi klubi kasvatab eduseisu.
Tartu kaotas kolmanda veerandi 11:23 ja läheb otsustavale neljandikule kaotusseisus 63:66.
66:60. Algas 3. veerandi viimane minut.
63:59. Valus kolmene.
60:59 türklastele, kolm minutit jääb 3. veerandi lõpuni.
Teine poolaeg on alanud.
Engström on visanud 15, Cizauskas 13 ja Cook 10 punkti. Tartu visked mängust 68% (seejuures kolmesed 7/10), türklastel 56%.
43:52. Tartu on võitnud avapoolaja 9 punktiga.
41:52. Algas avapoolaja viimane minut.
39:47. Engström on visanud juba 15 punkti.
35:45. Engström on korvi all peremees, surudes taas palli korvi.
35:43. Tartu võtab mõtlemisaja.
31:43. Engström toob korvi alt veel kaks punkti, tema arvel 11 punkti ja kaks lauapalli.
31:41. Engström surub palli korvi. Pool teisest veerandist saab mängitud.
31:39. Türklased saavad kaks korvi järjest.
26:39. Juba +13 Tartule.
26:38. Cook tabab kaugelt, Tartu kolmesed 86% (6/7)!
Cizauskas kaotab palli ja laseb türklastel kerge korvi saada - seis 26:35.
Kaks kaugviset tabanud Cizauskae arvel on juba 10 punkti.
21:33. Vahe käriseb juba 12-punktiliseks, Cizauskas tabas kolmanda kaugviske.
21:30. Tartu võitis avaveerandi 9 punktiga!
muna: Hea, et esimesel veerandajal minutitega pole hulluks mindud, Talts ja Engström ilusti puhkust saanud, peaks tulema kasuks mängu lõpus.
21:28. Sokk kasvatab edu.
Tartu võttis seisul 21:26 mõtlemisaja.
Rock: Hea näha, et Parrol on väljakul. Eelmisel aastal ei saanud isegi Pärnus mängu.
20:26. Sokk tabas vabavisked.
20:24. Poolteist minutit jääb avaveerandi lõpuni.
18:24. Tartu näitab hiilgavat vikstebavust - kolmesed 4/4, kahesed 6/8.
15:22. Engström tabab.
13:17. Cizauskas tabas kaugelt, Tartult hea algus.
9:15. Talts tabas kolmese.
9:12. Tartu juhib. Skoori tegid Engström ja Cook.
6:7.  Cizauskase kolmene viib Tartu ette.
6:4. Moldoveanu tabas kolmese, enne tegi Talts ebasportliku vea.