Avamisele olid lapsi tervitama tulnud BC Kalev/Cramo korvpallurid Tyshawn Abbott ja Indrek Kajupank. Kõigi laste rõõmuks tervitasid neid ka äsja 3x3 korvpalli maailmameistrivõistlustel hõbeda võitnud U18 neiud koosseisus Jane Svilberg, Kadri-Ann Lass, Kristi Tamp ja Trine Kasemägi.

Iga etapi nelja vanuseklassi 2 paremat võistkonda pääsevad kevadel toimuvale suurele finaalvõistlusele. Kokku on koos Tallinna koolide etapiga 16 eelvõistlust (kõik maakonnad + Tallinn). Eelvõistlused toimuvad oktoobrist kuni veebruari lõpuni ja suur finaalvõistlus leiab aset kevadel, aprilli alguses. Infot eelvõistluste kohta on võimalik leida www.koolisport.ee. Registreerida saab kõikidele maakonnavõistlustele kuni 1 nädal enne võistluse toimumist e-posti aadressil: henri@koolisport.ee.

Tallinna etapi parimad olid:

4.-5. klasside tüdrukute arvestuses võitis Jakob Westholmi Gümnaasium, teise koha saavutas Tallinna 32. Keskkool.
6.-7. klasside tüdrukute arvestuses võitis samuti Jakob Westholmi Gümnaasium ning teisena pääses finaalvõistlusele Tallinna Ühisgümnaasium

4.-5. klasside poiste arvestuses osutus parimaks Tallinna Saksa Gümnaasium, teise koha võitis Vanalinna Hariduskolleegium.
6.-7. klasside poiste võitjaks tuli Tallinna Reaalkool ning teise finaalvõistluse pääsme sai Tallinna Õismäe Vene Lütseum.

Sportland 3x3 korvpallisari jätkub 14. oktoobril Pärnu spordihallis, kus osalevad Pärnu linna ja Pärnumaa koolide võistkonnad. Sarja korraldavad Eesti Koolispordi Liit ja Eesti Korvpalliliit.