Kalev/Cramo dikteeris sündmuste käiku võites kõik neli veerandaega tulemustega 19:18, 17:13, 12:9 ja 27:11.

Kalev/Cramo resultatiivseimad olid Rait Keerles 14, Armands Škele 13 ning Gert Dorbek ja Joosep Toome 10 ning TÜ/Rockil Callistus Eziukwu 13 ja Vallo Allingu 12 punktiga.

Nelja võiduni peetava seeria teine kohtumine toimub laupäeval Tallinnas algusega kell 16.00.

Mängu käik: (Kalev/Cramo - TÜ/Rock 19:18 ; 36:31 ; 48:40 ; 75:51)

4. veerandaeg:

75:51 - Kalev/Cramole kindel võit!

68:47 - Duniganilt mängu efektseim korv, alley-oop ja veel viga otsa tartlastelt. Söödu jagas Marko Riis. Asi on tänaeks tehtud. Kalev/Cramo asub nelja võiduni mängitavat seeriat 1:0 juhtima.

65:45 - 3.15 normaalaja lõpuni, peaks juhtuma ime kui Kalev/Cramo esimest mängu ära ei võta.

63:44 - Vahe kisub juba 20 punkti peale. Kalevi viimse rünnaku lahendas elegantselt Škele. Mänguaega jäänud alla viie minuti.

57:42 - Dunigani võimsa pealtpaneku järel on enamus rahvast Saku Suurhallis lärmakalt häält tõstnud. 6.25 minna.

55:42 - Allingu pealtpanek ehmatas Kuusmaa ära. Kiirelt aeg maha. 7.20 normaalaja lõpuni.

55:40 - Toome kasvatab vahe juba 15 punktiliseks. Kas tartlaste rong tänaseks läinud? 8.23 normaalaja lõpuni.

53:40 - Ümmargused numbrid mõlemalt poolelt vormistas Joosep Toome ja siis lajatas kaugviske otsa 14 punktiga üleplatsimeheks kerkinud Rait Keerles. Rock võttis kiirelt aja maha.

3. veerandaeg:

48:40 - Veerandaeg lõppenud. Tartule tõi punktilisa Paade.

48:38 - Keerles täpne vabaviskejoonelt. Rockile tõi üle pika aja punkte Leppik.

46:36 - Esimest korda vahe kahekohaline. Rocki peatreener Indrek Visnapuu võtab aja maha.

44:36 - Tanel Soku tabava viske järel realiseerib teiselt poolelt ühe vabaviske Paade. Üldiselt pannakse täiega mööda. Täpselt 2 minutit veerandaja lõpuni.

42:35 - Eziukwu toob vahe taas 5 punkti peale, aga jälle Keerles vastab.

40:33 - Allingu vähendab tartlaste kaotusseisu, Keerles nihutab samasse paika tagasi.

38:31 - Arbetilt lõpuks teise poolaja esimesed punktid. Pea kolm minutit mängitud.

Kaks minutit teist poolaega kulunud, punkte lisandunud pole.

Marek Doronin teenis teise poolaja esimesel minutil oma kolmanda vea. Rocki kolme veaga ka Vallo Allingu.

2. veerandaeg:

Poolaeg lõppenud. Kuusmaa turtsub vihaselt kohtunike peale. Visnapuu lasi kiirelt jalga, riietusruumi. Cramo resultatiivseim 9 punktiga Dorbek, Rockil 9 punktiga Eziukwu.

36:31 - Väga huvitava vea "imes välja" Rain Peerandi, Joosep Toomele. Eziukwu võttis vabavisetest maksimumi. 3,56 sekundit poolaega mängida.

36:29 - Vabaviskejoonelt lisasid punkte Sten Sokk ja Rait Keerles.

34:28 - Viimased minutid on meenutanud "loomade jalgpalli". Kuusmaale ei meeldinud, võttis aja maha. 1.04 poolaja lõpuni.

31:26 - Dorbekult kolmene, vahe kasvab.

28:26 - Poolaja lõpuni on jäänud 4.30.

26:22 - Dorbek sai kahest vabaviskest sisse ühe. Tamm lisas kahese ja tallinlased juhivad nelja punktiga.

23:22 - Eziukwu pealt. Kalev/Cramo aga asus pärast Tamme vabaviskeid ja Škele kahest juhtima.

19:20 - Käib punkti-punkti heitlus ja taaskord viis Eziukwu Rocki ette.

1. veerandaeg:

19:18 - Cramo võitis veerandaja kõige napimalt.

17:15 - Dorbek keskpositsioonilt ning Dunigan vabavisetest viivad Cramo ette. Rocki kaptenil Allingul juba kolm viga! Vähem kui 2 minutit veerandaja lõpuni.

13:15 - Rockilt kaks tabamust järjepanu, Allingu ja Leppik.

13:11 - Paade kiirelt viigistas, aga Gert Dorbeku "linnuke" tähendas jälle Cramo eduseisu.

11:9 - Tanel Soku vabavisked annavad kodumeeskonnale edu.

9:9 - Täpselt viis minutit kulunud. Seisu võrdsustas Škele lähivise.

5:7 - Kalev/Cramo peatreeenr Aivar Kuusmaa võttis Dunigani kiirelt pingile, Toome sai kohe käe valgeks

3:7 - Keerles avab Cramo punktiarve vabaviskejoonelt kui mängitud 3.08. Doroninil juba kaks viga.

0:5 - Vaid kaheksa mängijaga alustanud Rock on saanud algedu. Skoori teinud Paade ja Allingu.

Kalev/Cramo algviisik: Tamm, Arbet, Škele, Keerles, Dunigan. TÜ/Rocki poolel alustavad: Sten-Timmu Sokk, Tsintsadze, Allingu, Doronin, Paade.

Eelinfo:

Tartu Ülikool/Rock peab tänases Eesti meistriliiga finaalseeria avamängus läbi ajama ilma mängujuhi Rain Veidemanita, tartlastel on kohtumiseks üles antud vaid 8 meest.

"Veideman täna ei mängi. See on täiesti kindel," ütles Rocki füsioterapeut Peeter Nigol Delfi Spordile.

Veidemani vaevab poolfinaali avamängus saadud küünarnukivigastus. Eilsel treeningul tegi ta kaasa vaid taktikalise osa, sest põletikuline küünarliiges ei kannata veel füüsilist kontakti.

Kui Kalev/Cramol on täna kõik mehed rivis, siis Rockil ei mängi ka märtsi alguses käeluu murdnud Tanel Kurbas.

Kalevi ja Rocki finaali avamäng algab Saku suurhallis täna kell 20:00.