Alustuseks olgu öeldud, et vaid ühes kohtumises oli üks osapool visanud poolajaks 40 punkti täis – see juhtus kolmandas mängus, mille Rock võitis kodus 86:73. Tartlased viskasid siis avapoolajal 42 silma.

Numbrid
Rääkides visketabavusest, torkab esimesena silma vahe kaugvisete skaalas: Tarvas tabas 35,3%, Rock 25,8%. Seejuures proovis Rock kaugelt iga mäng keskmiselt 4,4 viset rohkem kui Tarvas.

Kahepunktivsetel oli Rock karva võrra parem – 49,5% vs 48,7%. Vabavisetel olid mõlemad kehvad – Tarvasel 69,6%, Rockil 63,3%, ent tartlased teenisid vabaviskejoonelt igas mängus keskmiselt pea viis punkti enam.

Juba olid kusagil välja toodud numbrid Brandis Raley-Rossi kohta, kelle keskmine punktisaak 27 on üle kolme punkti kõrgem kui tänavuses playoffis keskmiselt ning viis punkti enam kui põhiturniiril. Lisaks 27 punktile sai ta poolfinaalis kirja 6,2 lauapalli ja 3,2 korvisöötu. Kahesed 44,1%, kolmesed 45,9% ning vv 78%.

Rock võitis laua seeria 195-156 ehk oli igas mängus parem 7,8 palli võrra. Korvisöödud samuti Rocki kasuks 71:56 ehk kolm söötu rohkem igas kohtumises. Pallikaotusi tegi see-eest Tarvas vähem – 44 Rocki 56 vastu.

Persoonid
Kui veel arvudest rääkida, siis viiendas poolfinaalis tabas Reinar Hallik kümnest viskest vaid kaks. Oleks tema protsent olnud 40 kandis, oleks Tarvas võitnud kahe-kolme punktiga... Samas näeme, et ka Janar Talts tabas otsustavas mängus viskeid 11/2, kaheseid mitte ühtegi. Nii et osa liidreid enam lõpuks ei jaksanud.

Rocki jaoks oli suureks kaotuseks Augustas Peciukeviciuse vana vigastuse kordus; Gert Kullamäe mitte just väga täpsel hinnangul võib ta ehk naasta teises-kolmandas finaalmängus. Teisalt naases viiendas poolfinaalis platsile Timo Eichfuss, tuues üheksa minutiga 5p+4lp.

Ka võiks esile tuua Tanel Kurbase panust, kes konarliku hooaja järel oli ses seerias (eriti kaitses) üks Rocki usaldusväärsemaid mehi. Kolmandas, suurelt võidetud mängus tegi Kurbas kaasa vaid 12 minutit ning teises 21, kuid ülejäänud kolmes keskmiselt 37 minutit. Kirja sai ta 7,6p+4,6lp, tabavus mängust siiski kõigest 36,6%.

Seerias esile tõusnud Tanel Sokk mängis keskmiselt ligi 34 minutit ning tõi 13,6+3,2+2,8. Rocki parim oli Janar Talts – 14,6+11,8+3,6.