Fausto ja Rakvere vahelises vastasseisus juhtis veel üheksa ja pool minutit enne mängu lõppu kodumeeskond 65:57 ja miski ei ennustanud selle hooaja seni suurima üllatuse sündi, teatab basket.ee. Ent järgmise nelja minutiga tegi Tarvas uskumatu 17:0 spurdi ja pääses omakorda 9 punktiga juhtima.

Ootamatult ümber sündinud Rakvere meeskond ei andnudki enam mänguohje käest ja hoidsid kindlat eduseisu lõpuni. Mängu kangelaseks kerkis BC Kalevist välja praagitud James Allen, kes viskas viimasel veerandajal 14 punkti, kokku aga 34.

Lisaks Allenile (34 punkti, 11 lauapalli) olid Rakvere parimad oma endise koduklubi vastu eriti innukalt peale visanud Kristo Saage — 17 punkti, visked 18st 5, ja Aleksandr Surovnev — 11 punkti ja 10 lauapalli.

Fausto visketabavus oli lõpuks oluliselt parem — 53 vs 38, kuid 22 pallikaotust Rakvere 9 vastu lubasid Tarvasel palju rohkem pealeviskeid teha.

Tallinna BC Kalev/Cramo võitis Kalevi spordihallis Valga Welje meeskonna 115:72. Pea pooled punktid meisterdas Kalev kolmepunktijoone tagant, tabades 36-st kaugviskest 19. Üleplatsimees oli Rait Keerles 23 punkti ja 13 lauapalliga.

Õhtu kolmandas mängus lõi Nybit TTÜ-d kindlalt 99:63. Ilma ühe oma liidri Illimar Pilgita mänginud TTÜ ei saanud algusest lõpuni mängukindlust kätte ja piirdus 35%-lise visketabavusega. Nybit aga tabas 61% visetest.

Väga hästi tabasid Nybiti korvialused jõud — Kristjan Makke 9st 7 ja 19 punkti, Priit Silland 7st 6 ja 13 punkti. Algviisikusse pääsenud Mihkel Klementsov tabas 3st 3 ja lõpetas 8 punktiga. TTÜ parimana viskas Ardi Oja 14 punkti.