Kalev pööras mängu saatuse enda kasuks teise ja kolmanda veerandiga, mis võideti kokku 66:41. Frank Elegar viskas meie parimana 26 punkti ja võttis 10 lauapalli. Scott Machado tegi kolmikduubli, kogudes 14 korvisöötu, 12 punkti ja 10 lauapalli. Tegemist oli VTB-liiga ajaloo viienda kolmikduubliga.

Ajaloolised olid numbrid ka Kalevi jaoks - 110 punkti tähistab Eesti meisterklubi rekordit VTB-liigas. Senine tippmark oli eelmisel hooajal Turowi vastu kogutud 95 punkti. Kogu liiga ajaloos on tegemist kümnenda punktiskooriga, sel hooajal kolmandaga.

Kalev, kelle viimane võit Ühisliigas jäi detsembri keskpaika, alustas hästi ja juhtis seitsmeminutilise mängu järel 14:9. Euroliigas mängiva Nižni-Novgorodi 7:0 vahespurdi järel tabas Rain Veideman juba kolmanda kaugviske, mis viis Kalevi uuesti ette - 17:16. Avaveerandi lõpuks juhtisid külalised napilt 18:17.

Teise veerandi alguses jäid kalevlased 17:24 kaotusseisu, ent neljandiku keskpaigaks mäng tasakaalustus. Viimase kolme minutiga tegi Kalev 14:3 vahespurdi ja asus poolajavileks juhtima 49:38!

Kolmandal veerandajal näitas Kalev väga kindlat mängu. Neljandikku 6:0 vahespurdiga alustanud ja kiiresti 17 punktiga (55:38) ette pääsenud kalevlased hoidsid eduseisu ja isegi suurendasid seda - kolmanda veerandi lõpuks juhtis Kalev juba 83:59! Viimasel veerandil Venemaa tippklubi 19-st punktist (70:89) lähemale enam ei jõudnudki ning Kalev teenis hooaja võimsaima võidu, kasvatades lõpuvileks vahe koguni 34-punktiliseks.

Elegar viskas Kalevi parimana 26 punkti ja võttis 10 lauapalli. Kümnest kaugviskest seitse tabanud Gregor Arbet lisas 25 silma ja Rain Veideman 22 silma. Scott Machado tegi kolmikduubli, kogudes 14 korvisöötu, 12 punkti ja 10 lauapalli. Kui kalevlased tabasid kaugviskeid 56%-liselt (15/27), siis külaliste vastav näitaja oli 29% (7/24).

Kalev on nüüd 6 võidu ja 11 kaotusega 12. kohal. Alles hooaja kolmanda kaotuse saanud Nižni-Novgorod (14-3) on kolmas CSKA (16-2) ja Himki (14-2) järel.

CSKA sai pühapäeval pärast 15 järjestikust võitu ootamatu 76:78 kaotuse koduplatsil Krasnodari Kuban-Lokomotivilt.