Rock alistas esimeses poolfinaalis TTÜ kindlalt 84:61, Tarvas alistas teises mängus Kalev/Cramo tänu Brandis Raley-Rossi lõpusekundi korvile 74:73!

Kalevi jaoks oli karika poolfinaalmäng Tarvaga juba tänase päeva teiseks kohtumiseks. Alles üheksa tundi tagasi alustasid kalevlased Idaliiga mängu Riia VEF-i vastu, keda suudeti põnevuslahingus võita 88:85.

Kalev suutis Tarva vastu avaveerandi võita 28:19, kuid poolajaks oli eduseis kahanenud kahele punktile 38:36. Enne otsustavat veerandit oli meisterklubi ees 58:56. Lõpuveerand kujunes ülimalt pingeliseks ning mängu kangelaseks kerkis Raley-Ross, kes tabas 0,7 sekundit enne lõppu kuuelt meetrilt! Enne seda oli Reinar Hallikul võimalus Kalevi eduseisu suurendada, kuid ta eksis 19 sekundit enne vilet lähiviskel.

Sten-Timmu Sokk oli Tarva resultatiivseim 27 punktiga, Raley-Ross lisas 20 punkti. Kalevi paremad olid Martin Dorbek 17 ning Kristjan Kitsing ja Armands Škele võrdselt 14 punktiga. Tarva vastu said Kalev/Cramol puhkust lõunases kohtumises suurima koormuse saanud Rolands Freimanis ja Scott Machado.

15:00 PU18 Audentese SK - KK Pärnu 68:70

Haaravas neiude U19 finaalis alistas kogu mängu juhtivas rollis püsinud BC Kalev/Cramo AmEst Rapla 67:63. Otsustavad kolm korvi tõi pealinlaste kasuks Kai-Brith Kalda, kes tunnistati ka finaali MVP-ks.

Poolaeg lõppes Kalev/Cramo 29:25 eduseisul. Seks hetkeks oli Cramo teeninud juba 21 vabaviset Rapla kahe vastu, neist ka 15 punktideks vormistanud. See arv näitabki, kuidas mängiti: Cramo surus agressiivselt palli korvi alla, Rapla panustas tagaliinile. Liigselt panustas, sest tabavus polnud võitmiseks piisav, kirjutab basket.ee.

„Oleksime pidanud kiiremini mängima hakkama. Lootsime liialt eemalt viskamisele ja teravus kadus maa-ala vastu ära. Suutsime järgi tulla, aga seejärel me otsustavat sammu astuda ei suutnud – need visked enam ei tabanud,“ selgitas Rapla võistkonna peatreener Tiiu Kosk.

Kalev/Cramo sai palju rohkem lihtsaid punkte, täitis edukalt ette antud mänguplaani, kuid sellest hoolimata üllatas pisut ennastki. „Kartsin koguaeg, et tuleb ärakukkumine. Õnneks paanikat ei tekkinud, kui vastane järgi tuli (51:51),“ sõnas Kalev/Cramo peatreener Maia Dorbek.

Kalev/Cramo edukaimad olid: Kai-Brith Kalda 21p+19lp+3rs (visked 10/8), Mariann Adelbert 17+6lp, Glenda Tamar 14+3+4rs.
Rapla poolel: Marie Roosalu 24+12lp (visked 27/10, sh kolmesed 5/0), Laura-Marleen Reissar 19+4+7 (17/7), Kaari Kamp ja Erle Jaanus lisasid 8 silma.