1182 läks juba kümne minuti järel jutima 20:9, mängides kiirelt, vahetades rotatsioonis mängijaid üksjagu juba avaveerandil. Teisel veerandil viis Annika Köster 1182 ette 24:11 ning veidi hiljem Pirgit Püü vabavisetest 29:16.

Seejärel TLÜ justkui leidis oma mängu, vähemalt korraks ning 17. minutiks oli 1182 edu vaid 32:26. Poolaeg 39:31. Laud 1182-le 20-14, kuid 1182 tegi teisel veerandil kuus pallikaotust.

Kolmas veerand. Ja TLÜ-le lüüakse hingekella. 1182 tuli agressiivselt peale ning kolmeminutilise mängu järel tegi Birgit Piibur seisuks 49:35. Minut veel ja Mailis Poki kolmene – seis oli 51:35. Juhtuda võib ju kõike, aga mida ei juhtu – TLÜ mängupilt ei lubanud vahet vähendada. Kodusaalis valdas TLÜ-d ebakindlus, liidrite ebakindlus esimeses järjekorras. Täna ei tahtnud Janne Ritsi hoolealustel miski õnnestuda.

Enne lõppu pinge maas

Viimasele veerandile mindi 1182 eduseisul 60:43. Veerand algas aga kahe Piiburi korvi ja Püü läbiminekuga – 71:49 oli tablool 36. minutiks ning korraldajad hakkasid tagaruumides vaikselt diplomeid välja kirjutama ja medaleid üle lugema ja ilusti ritta seadma...

Natuke kahju muidugi, et Eesti meister selgus saalis, kus poolehoidjad-huvilised pidid kaheks-kolmes reas põrandal istuma või üle üksteise õla kügelema. Mis loomulikult ei kahanda 1182 võidu väärtust kuidagi. Täna oli tegu nende mänguga – väljakul oli justkui üks võistkond. „Tundub, et tugevam võttis ses seerias ikkagi oma,“ sõnas kokkuvõtteks Delfi TV-s abikommentaatorRaido Ringmets, noortekoondiste juht.

1182 ei rahuldunud ka kindlas eduseisus saavutatud eduga, vaid mängis viimasedki kolm-neli minutit püüdlikult. V.a. viimased 10 sekundit, mil Birgit Piibur sai rahulikult keskjoone kõrval neratuse saatel palli põrgatada...

Kes võidab laua, see...

1182 võitis laua 44-32 (kinnitades reeglit, et kes ses seerias võidab laua, võidab ka mängu), korvisöödud 12-12, pallikaotusi 1182-l 14, TLÜ-l 18. Kahepunktivisked 1182 kasuks 52 vs 30 %, kolmesed 27 vs 18 %, vv 57 vs 71 %.

Kerttu Jallai tõi 14+10+2 (visked 13/4), terve teise poolaja nelja veaga mänginud Oksana Miil 14 p, Guna Lagzdina 7+5lp, Rachel Jones 9+3+5. Kolm leegionäri – Jones, Lagzdina ja Laura Audere tabasid kolmepeale täna 27st viskest 4 ehk 15 %.

Birgit Piibur tõi võitjaile 20+9+3 (15/9), Pirgit Püü 20+2+2 (10/7), Annika Köster tõi kõik oma 11 p esimesel poolajal, lisaks 4lp (5/4), Heila Rosenfeldt sai kirja 7+8lp, Mailis Pokk 7+6+3 ning Laina Mesila-Kaarmann 6+7lp.

Seeria resultatiivseim 1182 poolel oli Pirgit Püü 17,3 ning TLÜ poolel Kerttu Jallai 19,3 punktiga. Finaalseeria kõige väärtuslikumaks mängijaks (MVP) tunnistati Püü. Nagu mullugi, kuid mullu mängis Püü TLÜ eest...!