NCAA Division II tasemel osalev Eckerd College ja Trine Kasemägi on jätkanud stabiilselt edukalt. Aastavahetusel teenis Eckerd juurde kaks võitu ja ühe kaotuse (võidud-kaotused nüüd 9-3), viimati 3. Jaanuaril kaotati Nova Southeastern’ile 71:77. Kasemägilt 28 minutiga 10p+5lp (visked 8/4).

Kohtumises vana-aasta õhtul Southwest Baptisti vastu (84:61) tõi Kasemägi 19 minutiga 14 punkti ning enne seda Mayaquezi vastu (85:50) samuti 19 minutiga 13p+8lp. Kasemägi keskmised näitajad seni: 21,3 min, 11,3p+4,8lp, tabavus 59 %, vv 85 %.

Aste madalamal NJCAAs (National Junior College Athletic Association) Howard College’i eest mängiv Rosemary Ritsi aastalõpp oli eriti tuline – kolmel viimasel päeval oli mäng, millest võideti üks. Võidumängus tõi Rits 13p ja 8lp, ühes kaotusmängus 8p+7lp+3rs ning vana-aasta õhtul 42:60 kaotatud kohtumises jäi Ritsil skoor avamata (2lp+2rs).

Ründava tagamängija Ritsi näitajad on tänavu: 7,1p+4,4lp+1,1rs, tabavus 39 %, 3p 25 % ja vv 54 %. Homme on kavas selle aasta esimene kohtumine, kool algab Ritsi sõnul alles 18. jaanuaril.

Jane Svilberg (Broward College) sai detsembri alguses vigastada ning pole vahepeal mängudes osaleda saanud. „Väänasin hüppeliigest üsna rängalt ja kaks esimest nädalat pidin üldse karkudega käima. Joosta ja treenida veel ei saa,“ sõnas Svilberg Basket.ee-le vana-aasta õhtul.

„Õnneks ma olen saanud koguaeg õiget taastusravi ja nii on jalg paranenud väga kiiresti. Alguses oli jalg ausalt öeldes ikka väga hull,“ lisas Svilberg.

Enne vigastust olid Svilbergi hooaja keskmised näitajad 8 punkti ja 4 lauapalli mängus.