Kõigepealt Vanast Maailmast. Eurocupi veerandfinaaliks valmistuv Castors Braine alistas nädalavahetusel kodus tabeli kolmanda Waregemi suurelt 106:53 (49:31). Merike Anderson mängis 26 minutit ning tema nime järele kirjutati 9p+2lp+3rs, kahesed 1/0, kolmesed 5/3. Lätlanna Anete Steinberga viskas klubi edukaimana 29 punkti, Celeste Trahan-Davis lisas 19+15+2.

Leicester Riders on mänginud selle aastanumbri sees väga hõreda graafikuga, nüüd võideti laupäeval võõrsil Manchester Mystics’i 66:48. Maaja Bratka mängis 24 minutit ja tõi 12+5lp (10/5). Maia Bratka mängis 17 minutit ja hankis üheksa lauapalli (visked 6/0). Riders on neljas, järgmiseks kohtutakse 7.02 kodus teisel kohal oleva Sheffield Hattersiga.

II Bundesligas alistas Bamberg laupäeval võõrsil Trieri 82:47 (43:25). Algviisikusse kuulunud Liisi Sokman oli taas särav – 20+6+3, kahesed 5/3, kolmesed 4/4, vv 2/2.

Sõnumeid suure lombi tagant

Taas on USAs rivis Jane Svilberg, kes taastus hüppeliigese traumast poolteist kuud. Kui Broward College on kaotanud järjest kümme kohtumist, siis Svilberg on osalenud neist viies. Paaris viimases kohtumises on eestlanna kuulunud ka algviisikusse. Ta on toonud neis mängudes 4-11 punkti, paar lauda ja paar korvisöötu, keskmistena on tal hooaja 11 mängu peale kirjas 7,8+3,3+1,5 (tabavus 48 %).

Rosemary Rits ja Howard College püsis läinud nädalal samuti kaotuslainel. Rits mängis 23 ja 29 minutit ja tõi mõlemas kohtumises 8+4lp (visked koku 13/6). Keskmised 22 mänguga 7,8+4,5+0,8 (tabavus 39,4 %). Tal ongi Svilbergiga niivõrd sarnased näitajad , niisamuti kolledži nimi (!), et pidevalt läheb segi...

Trine Kasemägi Eckerd College kaotas kolmest mängust kaks. Aste kõrgemal ülikoolitasemel mängiv Eckerd kaotas kodus Barryle 44:53 ja Florida Techile 65:72, kuid võitis võõrsil Palm Beach Atlantic’it 70:59. Kasemägi tõi vastavalt 16+7lp, 19+11lp ja 19+9lp. Niiet väga stabiilselt, tabavus kolmes etteastes kokku 40/22 ehk 55 %.

Kasemägi hooaja keskmised näitajad on pidevas tõusutrendis: 12,9 p+5,7lp+2rs, kahesed 58,2 %, vabavisked 82,4 %.