Vastane, KFUM Östersund Basket, püsis enne seda kohtumist viie võidu ja kaotuseta. IK Eos Lund jäi avapoolaja järel veel taha (37:38), kuid oli lõpusireeni kõlades ees 67:58.

Olgu Mirjam Nikolai kasuteguri kohta täna üks näide. Kolmanda veerandi lõpus seisult 50:50 läks Lund 35. minutiks ette 62:50. Selle otsustava spurdi jooksul oli tartlanna osaline kõigis Lundi korvides - ta tõi ise kaks korvi (4p) ning andis kolm korvisöötu.

Nikolai sai protokolli 35 minutiga 15 p+11 lp+10 rs, lisaks 3 bl. Tema kahepunktivisked 12/5 ja vv 6/5, kolmeseid sedakorda ei proovitud. Matilda Edren tõi Lundi kasuks samuti 15 p, Louise Noaksson 11 ja Simona Bartkova 9+9 lp. Lund võitis laua 47-34 ja korvisöödud 18-10.

"Lõpuks ometi esimene mäng Rootsis peetud. Ootasin seda suure põnevusega ja olin veidi isegi närvis, kuid polnud mingit põhjust - olen sattunud suurepärasesse võistkonda ning täna teenisime raske tööga väärt võidu!," kirjeldas 29-aastane koondislane Nikolai tundeid pärast esimest etteastet rohesärkide eest.

Tabeli tipus on nüüd seis selline, et Göteborgi Högsbo Basketil on saldo 5-0, KFUM Östersund Basketil 5-1, IK Eos Lundil ja Stockholmi KFUM Centralil 3-1. 20. jaanuaril võõrustab Lundi naiskond KFUM Fryshuset Basketit Stockholmist.