Merike Anderson tuli Belgia karikavõitjaks

Merike Anderson
Merike AndersonFoto: Ilmar Saabas

Belgia naiste korvpalli karikafinaalis alistas Merike Andersoni koduklubi Castors Braine kindlalt DS Waregemi 95:67 ning võitis kolmandat korda viimase nelja aasta jooksul ihaldatud trofee.

Anderson panustas võitu 9 punkti, 4 lauapalli ja 3 vaheltlõiget. Mänguaega kogunes talle 27 minutit.

Poolaeg kuulus Braine'ile 41:32. Otsustav vahe tekkiski tasapisi. Veel kolmandal veerandajal püsis Waregem konkurentsis, kuid veerandi lõpuks oli seis Braine'i kasuks 69:53.

Viimase veerandaja võitis Braine 26:14 ja kogu kohtumise 95:67. Braine oli parem lauas 50-42, korvisöödud 18-17. Tabavus väljakult Braine'i kasuks 42 vs 36 %, vabavisked 73 vs 35 % (!). Vastased vabavisetel 23st 8.

Kaleah Cooper tõi Braine'ile 24+7+4, Antonia Delaere 13+7 lp, Celeste Trahan-Davis 13+9 lp, Nikolina Milic 17+15 lp, Annie Tarakchian 10 pt.

Belgia kõrgliigas jätkab Braine täiseduga (22-0), teine on 19 võidu ja 3 kaotusega just Waregem. Järgmises voorus võõrustab Ainars Žvirgzdinši juhendatav naiskond Spirou Monceau'd.