Numbriline kokkuvõte võiks olla selline: Eesti U16-18 järelkasv võitis Solnas peetud 20st mängust 9 ja kaotas 11. Lisaks mängisid Rootsiga maavõistluse ka meie U20 koondised – mõlemad kaks kohtumist ning see jäi 2:2 viiki. Üldsummas niisiis sõjakäigult Rootsi 11 võitu 13 kaotust.

Kõige paremini läks koha mõttes U16 tüdrukutel, kes rehabiliteerisid ennast kindlasti talvise BSBC mõistes. Reet Rausbergi ja Marek Koitla juhendatav koondis sai kolm võitu ja kaks kaotust ning teenis täiseduga lõpetanud Rootsi järel teise koha.

Sama saldoga – 3 võitu, 2 kaotust, lõpetas turniiri ka poiste U16 esindus (tr Vaido Rego, Raido Rebane, Sixten Tomingas). Eesti lõpetas aga kolmandana, kui ettepoole mahtusid kuue võistkonna konkurentsis Rootsi (5-0) ja Soome (4-1). Turniiri sümboolsesse viisikusse pääsesid Robert Valge (U18), Matthias Tass (U16) ja Sandra Reinvald (U16).

U16 tüdrukud võitsid viimasel päeval Norrat 66:54 (34:34). Viimane veerand kuulus Eestile 23:13. Victoria-Ida Vähi tõi 12+5lp, Anna-Helena Ehala11+7lp, Sandra Reinvald 10+7lp, Janne Pulk 8p, Eleriin Vaino 7p ja Annabel Aer ei jäänud just väga kaugele kolmikduublist – 6+10+7.

U16 poisid panid turniirile ilusa punkti, võites Norrat veenvalt 91:58 (52:42), kolmas veerand seejuures 25:1! Lauas olime paremad koguni 53-28, korvisöödud 16-5, kuid pallikaotused 22-19. Kahesed 49 vs 34 %, kolmesed 40 vs 18 %, vv 79 vs 69 %. Matthias Tass tõi hea tabavuse juures 13+7+3, 14-aastane Karl-Kristjan Karpin 13+8lp (7/6), Sander Raieste 12+7+3, Ander Talu 10p, Eric Schmalz 11+3+3, Henri Sten Vainola 9+4+3.

U18 neiud täiendasid õrnema soo edukat päeva omapoolse võiduga Norra üle 63:46 (37:29). Kadri Uiga tõi 12+11+2, Kai-Brith Kalda 12+8lp, Darja Dikalenko 8+2+3, Arina Vlassenko 8+2+2, Sandra Tael 8+2+3, Helena Saar 11p, 35 minutit mänginud Ege-Ly Viirmaa 4+4+6.

Eesti oli kahe võidu ja kolme kaotusega viies. Võitis täiseduga Taani, ühtlasi oli see ainus võistlusklass, kus ei domineerinud Rootsi.

U18 noormehed
jäi aga Norrale alla 81:88 (41:36). Kolm veerandit suudeti võrdselt mängida, kuid nagu Olari Narits märku andis, hakkasid allesjäänud „terved“ mängijad juba eile-üleeile ilmutama väsimuse märke. Tänases põhitegijaid enam ei jätkunud, kui välja avata Siim-Markus Post.

Norra võitis laua 41-36, korvisöödud Eestile 19-14, pallikaotusi meil 13 Norra 9 vastu. Kahesed Eestile 59 vs 44 %, kolmesed 32 vs 35 %, vv 80 vs 76 %.

Post sai hakkama kolmikduubliga – 24+10+11, Karl Suurorg tõi 12p, Ken Kuber 9 jaReni-Alvin Kuimet 9p, Robert Valge 9+10+3 (täna visked 12/4), Karl-Joosep Lüüs 9+4lp.

Eesti jäi ühe võiduga viiendaks, edestades Soomet, keda omavahelises mängus võideti turniiri teisel päeval 93:90. Esikoht Rootsile (5-0).