Jõhvi spordihoones peetud kohtumises haaras kiirelt mänguohjad Hito, kes võitis avaveerandi 22:21. Teine veerand võideti aga juba 23:11 ning poolajale minnes oli seis seega 45:32. Kuna esimese mängu oli Kohila võitnud 14 punktiga, pidi üleminekumängude võitja otsustama sisuliselt teine poolaeg.

Mitmete endiste meistriliiga mängijatega varustatud Kohila pani teisel poolajal paremuse maksma, võites kolmanda veerandi 29:25 ja neljanda 22:18. Mäng küll kaotati viie punktiga, kuid edasipääs kõrgeimasse divisjoni oli tagatud.

Hito parim oli 17 punkti ja 5 vaheltlõikega Margo Tali, Sander Saare viskas 15 punkti ja andis 5 korvisöötu. Kõik visked väljakult tabanud Edvard Trumm panustas võitu 12 punkti ja 12 lauapalliga.

Veel mullu Piimameister Otto ridades meistriliigas mänginud Heigo Erm oli Kohila parim 26 punktiga, viimati 2009. aastal kõrgliigas pallinud Heiko Niidas toetas 14 punkti ja 10 lauapalliga.

Meeskondade statistikas oli suur vahe lauavõitluses, mille Kohila võitis 40:31. Samas vaheltlõikeid tegi Hito 15, Kohila 8. Kaks Kohila mängijat - Heiko Niidas ja Freddy Talts - patustasid tehnilise veaga.

Kohila oli kahe mängu kokkuvõttes - esimene kohtumine võideti 82:68, teine kaotati 83:88 - niisiis 9 punktiga Hitost parem, kuid otsus selles osas, millises liigas tuleval aastal mängima hakatakse, võetakse vastu lähinädalatel. Kindlasti jätkab meistriliigas mängimist teine Raplamaa klubi, TYCO Rapla.