Hooaja eel paika pandud reglemendi järgi on Võru KK/Arilixi meeskonnal nüüd õigus üleminekumängudeks meistriliiga viimase Kuremaa SK/Tartu Palliklubiga. Edu korral on võrulased valmis tuleval hooajal komplekteerima endale meistriliiga meeskonna.

Esiliiga finaal oli ilusaks punktiks kogu hooajale. Võrdsete mäng algas kohe esimestest minutitest. 5. min. 10:10, 1. veerand 18:20. Võõrustajad haarasid pärast puhkust initsiatiivi - 15. min. 22:31 ja poolaeg 37:42, vahendab basket.ee.

Võrukad sellega ei leppinud, 25. min juhtisid nad 48:45 ja väikesele puhkusele mindi ka nende eduseisul - 56:53. 35. min on seis veel Kohila kasuks 61:62. Edasi aga 2 minuti jooksul ei tabanud kohilased kordagi, samas tabas lisaks kohtunikele finaalis ainsana kõik 40 mänguminutit platsil olnud Silver Kuuba kahel korral korvi alt, lisaks korv Tanel Kimaskilt ja Võru juhtis 69:62. Timo Ilves vähendas kolmesega vahe (69:65). Kuuba eksis kahel korral vabaviskejoonel, samas taas 3p. Rait-Riivo Laanelt, korv Nikluselt (71:68). Heiko Niidas eksis vabavisetel, võrulaste rünnak ei olnud resultatiivne, Ilveselt korv, taas kaotasid võrulased palli ja määrustevastaselt peatati Laanet, kes tabas kahest vabaviskest ühe (71:71).

Mängu lõpuni jäi 31,1 sek. Esimese minutilise vaheaja mängus võtab Võru treener Kalle Samarüütel. Järgmise Tanel Kimaski rünnaku nurjas Martin Langi kulp, sööt kiiresse, kuid Laane eksis korvi alt. Juba oli jaol Kimask, kes triblas vastaste korvi suunas ja tabas - 73:71 Võrule, mängida jäi 3,6 sek.

Minutilise vaheaja võttis Kohila SK treener Jüri Pritsin. Võrulased ei julge vea kartuses vastaseid tihedalt katta ja nii pääses nooruke Laane vabalt viskele, kuid tema viskest ei tabanud pall korvi. Ülipõneva kohtumise oli võitnud esmakordselt esiliigas võidutsenud Võru KK/Arilix.

Võitjad (sulugudes finaalis visatud punktid): Silver Kuuba (29), Tanel Kimask (15), Allar Velleramm (10), Merlis Niklus (8), Erkki Mäeorg (5), Harri Samarüütel (4), Jörgen Õigus (2), Margo Tani, Urho Juhansoo, Talis Tiirik, Elari Asi, Tanel Pindi. Võistkonna peatreener on Kalle Samarüütel.

Kaotajate poolel olid resultatiivsemad Heiko Niidas 16, Rait-Riivo Laane 14, Kustas Kirsipuu ja Timo Ilves võrdselt 13 punktiga.

Pronksise autasu sai Filmipood.ee meeskond, kes sundis alistuma BC Kalev II meeskonna 84:64.

Proksimängus jätkus vaid 15 minutit (29:28) noortel kalevlastel jaksu, et olla võrdne partner endistele meistriliiga kogemustega mängijatele, üha enam hakkas ilmnema nende paremus. Vaheajale mindi seisus 39:30. Kolmas veerand võideti 16:11 ja viimane 29:23 ning kogu mäng juba 84:64. Ainsa meskonnana teist aastat järjest medalile tulnud võitjate resultatiivseimad olid Kauri Sild 23, Peeter Peljo 17, Ants Norak ja Ardo Krass võrdelt 16 punktiga. Kalevlaste parimana viskas Indrek Kajupank 21, Riho Suija panuseks jäi 12 punkti.

Hooaja resultatiivseima eriauhinna pälvis võrulane Silver Kuuba, kogudes 701 punkti 27 mängus, mis teeb 25,96 punkti mängu kohta. Enim tabas 3-punkti viskeid KK HITO mängija Margo Tali 82 (23 mängus keskmiselt 3,57). Kõige rohkem tabas vabaviskejoonelt korvi Joonas Ollisaar (BC Kalev II), 177-st 107 korral (24 mängu, 60%).