Mängu käik: (Nižni Novgorod - Kalev/Cramo 15:18, 34:38, 59:45, 83:72)

Kohtumise protokolli leiad SIIT!

IV VEERANDAEG (24:27)

83:72 - Kohtumine lõppenud. Ilusa alguse järel ikkagi tühjad pihud. Kahjuks.

80:70 - Riisilt kolmene ja Tamm realiseeris vabaviskeid 1/2. Pisut üle minuti mängida, veel võeti korraks aeg maha

76:66 - Alles neljandal veerandajal sisse saanud Kaido Saks pani kolmese

76:63 - Škelelt ja Riisilt punktid lisaks

75:59 - Fall laksas pealt, aga Bremer tulistas kohe kolmese vastu. See mäng on tehtud, alla nelja minuti minna

72:57 - Dorbekult vabavisked 2/2. Bremer tabas oma esimese kaugviske

69:55 - Škele jäetakse 8 meetri peale vabaks ja mees seekord ei eksi

69:52 - Semen Antonov sahistab võrku keskpositsioonilt, Varbanov korvi alt. Maksimaalne vahe oli juba 19 punkti. Vähem kui 7 minutit kohtumise lõpuni

66:50 - Vabranov aitab korvi Dorbeku läbiminekust ja pealeviskest lahti jäänud palli

64:48 - Vahe on kärisenud juba 16 punkti peale. Väga raske saab olema seda mängu päästa

59:48 - Dorbek sopsas nulli pealt kolmese. Kas see tõmbab meeskonna uuesti käima?

III VEERANDAEG (25:7)

Veerandaeg lõppenud

Škele eksis mõlemal vabaviskel, käib veerandaja viimane minut

59:45 - Bremeri järjekordne supersööt leidis täiesti vaba Paunici ja serblane ei eksinud

56:45 - Arbetilt kolmene. Oi, kuidas on praegu punkte vaja

54:42 - Veel üks tabav kaugvise kodumeeskonna mängijatelt. Bremer juhib mängu väga hästi. Pea 7 minutit veerandaega kulunud

51:42 - Uljanko toob lõpuks punktilisa, vabavisetest

51:40 - Vastastel järjekordne kolmene, kaitse on praegu Cramol nii auklik kui vähegi olla saab. Teise poolaja seis hetkel 17:2. Lõhnab halvasti

48:40 - Nižni Novgorod teinud 14:2 vahespurdi ja alles nüüd võttis Kuusmaa mõtlemisaja

43:40 - Asjad ei suju. Kaitselauda kätte ei saada ja ise rünnakul hädas. Neli minutit poolaega mängitud ja Cramol kirjas vaid 2 punkti

41:40 - Kaitses unustati täiesti üksi korvi alla Ivan Paunic

39:40 - Fall pani palli pealt! Hea sööt Tammelt. 2.14 veerandaega mängitud

36:38 - Ivan Neljubov keerutab korvi alt lõpuks kaks punkti. Eelnevalt said vastased 3-4 ründelauda

Vastaste leeris mängib ka Janar Taltsi mullune klubikaaslane Samaara Krasnõje Krõljast, NBA kogemusega ameeriklane Ernest Bremer

II VEERANDAEG (19:20)

Poolaeg lõppenud. Cramo edu põhineb praegu lauavõitlusel, kus ollakse peal numbritega 23:10. Cramol koguni 10 ründelauda ja sealt on tulnud palju punkte. Samas anname taas vabavisetega väärtuslikke punkte ära, meeskonna peale tabavus 7/13.

34:38 - Tamm keskpositsioonilt ning järgmisel rünnakul lisaks veel vabavisked 1/2

32:35 - Arbet taas ründelauas ja tulevad vajalikud punktid lisaks. Arbetil üleplatsimehena 10 punkti koos. 1.03 poolaja lõpuni, Kuusmaa võttis aja maha

30:33 - Arbet upitab korvi Falli möödaläinud viske. Pisut enam kui 2 minutit poolaja lõpuni

30:31 - Dorbekult esimesed punktid, Tamm eksis mõlemal vabaviskel

26:29 - Uljanko teeb skoori läbimineku pealt. Poolaja lõpuni vähem kui 5 minutit

24:27 - täpsete kaugvisetega paistsid silma Škele ja Pustohvar. Enam kui 4 minutit veerandajast mängitud

21:24 - Škelelt ilus sööt korvi alla Toomele, kes üks-üks olukorra ära lahendas

21:22 - Korvid Uljankolt ja Škelelt

19:18 - Ivan Neljubov lõpetas kaks rünnakut järjest pealtpanekuga. Poolteist minutit veerandaega mängitud, Cramo seni kuival

I VEERANDAEG (15:18)

15:18 - Škelelt kiirrünnakust kerged kaks punkti. Käib veerandaja viimane minut

15:16 - Paunicilt taas kolmene, väga vabaks jäi

12:16 - Cramolt kolme punkti rünnak. Arbetilt kõigepealt vabavise ja siis Varbanov ründelauast kaks silma lisaks

12:13 - Vastaste serblasest tagamängija Ivan Paunic laskab kolmese

9:13 - Uljankolt kaks vabaviset ja Cramo neljaga peal

9:11 - Pavel Uljankolt tabav kaugvise. Väga vajalikul hetkel, punktipaus oli veninud juba päris pikaks

7:8 - Kodumeeskonna esimese kolmese tabas Andrei Ivanov. Mängitud pea kuus minutit

4:8 - Vastaste korvi järel võttis Cramo peatreener Aivar Kuusmaa aja maha

2:8 - Fall on isukalt alustanud ja möllab usinasti võõras lauas. Vabaviskejoonelt taas punktilisa, seekord 2/2. Mängitud üle nelja minuti

0:6 - Bamba Fall vabaviskejoonelt 1/2

0:5 - Arbetile tuleb ainult materjali anda. Kolmene olemas

0:2 - Gregor Arbet viis Cramo juhtima

Kalev/Cramo algviisik - Arbet, Uljanko, Tamm, Fall, Dorbek

--------------------------

Eelinfo:

Kui Kalev on võitnud siiani seitsmest mängust ühe, siis Nižni Novgorodil on turniiritabelis üks võit enam. Venemaa klubi üllatas oktoobris võõrsil Kaunase Zalgirist 92:86 võiduga ja alistas eelmisel kuul koduväljakul Riia VEFi 102:88.

Eelmisel nädalal kodus Unicsile ja VEFile kõvasti vastu hakanud kalevlaste ainus võit Idaliigas pärineb oktoobrist, kui võõrsil mängiti üle ukrainlaste Budivelnik 65:51.

Nižni Novgorodi ja Kalevi mäng algab täna kell 17:10. Juba neljapäeval kohtub Eesti meister võõrsil BC Himkiga, kes juhib A-alagruppi täisedu seitsme võiduga. Kaleviga ei reisinud Venemaale külmetushaigust raviv Tanel Sokk.