Kalev/Cramo kaotas Ungaris 15 punktiga ja langes Meistrite liigast välja

(116)
Valitsev Eesti korvpallimeister BC Kalev/Cramo jätkas eurohooaega, võõrustades FIBA Meistrite liiga teise eelringi avakohtumises Ungari klubi Székesfehérvári Albat. Esimene vaatus lõppes kalevlaste 78:71 võiduga.

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond kaotas FIBA Meistrite liiga teise eelringi korduskohtumises Ungaris Szekesfehervari Albale 64:79 (15:14, 20:22, 10:24, 19:19) ja langes edasisest konkurentsist välja. Avamängu Tallinnas 78:71 võitnud kalevlased jäid kahe mängu kokkuvõttes vastasele alla kaheksa punktiga.

Kalevlased jäid kohtumise alguses 2:6 kaotusseisu, kuid vastasid siis 10:0 vahespurdiga. Ründelauas hätta jäänud kalevlased lasid seejärel kodumeeskonnal teha 8:0 spurdi, ent Branko Mirkovici lõpusekundite kaugvise tõi neljandiku lõpuks tabloole edunumbrid 15:14. Teisel perioodil jätkus võrdne mäng ja poolajaks sai punktise edumaa Ungari klubi - 36:35.

Kolmas veerand kujunes Kalevi jaoks tõeliseks õudusunenäoks, sest Ungari meister tegi 39:40 kaotusseisust alates koguni 14:0 spurdi. Korraks kärises vahe lausa 18-punktiliseks (42:60) ning veerandaja lõpuks särasid tablool kurvad numbrid 45:60. Ka otsustav veerand ei pakkunud midagi rõõmustavat ning Kalev pidi vastu võtma kindla kaotuse 64:79.

Eesti meisterklubi resultatiivsemad olid Janari Jõesaar 12 ja Martynas Mažeika 11 punktiga, Ungari meeskonna parim oli neli kaugviset (6-st) tabanud ameeriklane Kasey Hill 23 silmaga. Kalev jäi suurelt alla lauavõitluses (27:45) ja sai 32-st kaugviskest korvi vaid seitse (22%).

Székesfehérvári Alba - BC Kalev/Cramo
Ungari klubi võitis kordusmängu 79:64. Kalev langes sarjast välja, jäädes kahe mängu kokkuvõttes alla 8 punktiga!
78:62. Jäänud 16 sekundit.
76:62. Lõpuni jääb vaid 39 sekundit.
76:59. Dorbek tabab veel kaugelt.
76:54. Harris surub palli korvi, lõpuni 1.57.
74:54. Ungari klubi taas 20ga peal.
Kalev võtab 3.21 enne lõppu mõtlemisaja.
70:52. Sokk hoiab meie lootusi elus. Vaja 11 punkti veel tagasi mängida,,,
70:50. Juba -20.
68:50. Rong hakkab ära sõitma, lõpuni jääb 4.56.
Simmons proovib kaugviset - täiesti mööda.
66:50. Fenner tabab.
64:50. Dorbek tabab kaugelt!
64:47. Kalevil on armuaega jäänud veel kuus minutit.
62:47. Lorant tabab.
7.52 jääb lõpuni ja ikka -13.
60:47. Dorbek tabab.
Alba juhib 3. veerandi järel 60:45. Kalevil on vaja vähemalt 8 punkti tagasi mängida.
60:44. Kangur tabas vabavisked.
60:42. Hill tabab kaugelt! Seis on väga nutune.
57:42. Ungarlased juhivad juba 15 punktiga.
55:42 ungarlastele.
53:42. Mažeika lõpetab Kalevi kuiva seeria.
53:40. Kodumeeskond on teinud juba 14:0 spurdi!
Kalev on suutnud teise poolaja viie ja poole minutiga visata vaid viis punkti.
51:40. Juba -11 Kalevile.
49:40. Hill tabab taas kaugelt, jõuab 19 punktini ja kahe mängu kokkuvõttes on -2 Kalevile!
46:40. Hill tabab kaugelt ning Alba on teinud 7:0 spurdi.
43:40. Varrak võtab kolmepunktises kaotusseisus mõtlemisaja.
41:40. Kodumeeskond on spurtinud ette.
36:40. Teine poolaeg on alanud. Jõesaar on jõudnud 12 punktini.
Kalev kaotab hetkel lauavõitluse 15:25 (ründelauad 2:11), samas kahepunktivisked kalevlastele 65 vs 38%.
Avapoolaja liidrid:
Alba võitis avapoolaja 36:35.
Alba juhib 36:35.
Lorant tabab kaugelt ja viigistab 33:33-le.
Van der Mars tabab vabavisked - 33:29.
Alba võtab 2.31 enne poolajavilet mõtlemisaja.
Jõesaar tabab teise viske järjest ja kasvatab edunumbrid 31:27-le
Kalevi napp edu püsib - 29:27.
Subotic eksib kaugviskel (Kalevi kolmesed 2/12).
Mažeika tabab nurgast kolmese - 26:25!
Alba juhib 25:23.
Kodumeeskond tabab kaugelt - viik 23:23.
Simmons tabab kaugviskejoone lähistelt - 21:20.
Alba juhib 20:19.
Kalev on 9-st kaugviskest tabanud vaid ühe (vastased 3/0). Ründelauad 9:0 kodumeeskonnale!
Macon teeb seisuks 18:15.
Macon surub pealt ja Alba juhib 16:15.
Kalev võidab avaveerandi 15:14. Mirkovic tabas lõpusekunditel kaugviske.
Viik 12:12. Vastased said juba kuuenda ründelaua (meil 0).
Alba jõuab kaks minutit enne avaveerandi lõppu kahe punkti kaugusele - 10:12.
Kalev juhib 12:8.
Alba võtab mõtlemisaja.
Jõesaar teeb seisuks 10:6.
Ungarlased on juba kolm minutit kuival.
Van der Mars tabab ja Kalev on teinud juba 6:0 vahespurdi, juhtides 8:6.
6:6. Sokk viigistab, mängitud kolm minutit.
Van der Mars vähendab vahe 4:6-le.
Alba spurdib 6:2 ette.
Subotic avas skoori, kuid ungarlased viigistavad kiiresti 2:2-le.
Mäng algas!
Mäng on kohe algamas.
Tere korvpallisõbrad. BC Kalev/Cramo mängib täna FIBA Meistrite liiga teise eelringi korduskohtumises Ungari klubiga Szekesfehervari Alba. Avamängu järel on Eesti klubil +7, sest kodus võitsime 78:71.