Rock esitas koduväljakul Bologna Virtuse vastu südika partii, kuid närvilistel lõpuminutitel tuli siiski vastu võtta kaotus. Külaliste 75:73 võidukorvi tõi lisaaja viimasel sekundil Sharrod Ford, kes lükkas korvi Earl Boykinsi mööda läinud viske.

Rocki resultatiivseim oli Tanoka Beard 17 punkti ja 14 lauapalliga. Marek Doronin lisas 12 ja Georgi Tsintsadze 10 punkti.

Loe lisaks: Virtuse peatreener: nägin Euroliiga-tasemel mängu

Kalev oli Kiievi vastu terve mängu tagaajaja osas — avaveerand kaotati 22:31, poolaeg 39:50, kolmanda veerandi järel oldi kaotusseisus 59:63. Otsustava vahespurdi (12:2) tegi kodumeeskond viimase veerandi alguses, pääsedes juba 75:61 juhtima. Kalevi resultatiivseim oli täna Nate Fox 23 punkti ja 8 lauapalliga. Endine Lietuvas Rytase mängija Kenan Bajramovic oli võitjate tulemuslikum 23 silma ja 10 lauapalliga.

Nii Rock kui Kalev jätkavad eurosarja ühe võidu ja ühe kaotusega.

BC Kiiev — Kalev mängu käik:
4. veerandaeg:
4-minutilise mängu järel on kodumeeskond 12:2 vahespurdiga pääsenud juba 75:61 juhtima. Kalevi visked ei taba.
Arbeti kolmene tõstab Kalevi lootusi — 64:75 ja viis minutit veel mängida. Kolmesed ongi täna Kalevi ainus trump olnud — siiani on tabatud 8 kaugviset 14-st.
Neli minutit mängida ning Foxi ja Linehani visked on vähendanud Kalevi kaotusnumbrid 69:75-le. Kiiev võtab külaliste 8:0 vahespurdi järel minutilise mõtlemisaja.
Kaks minutit hiljem on sunnitud Kalev võtma minutilise arupärimise, sest BC Kiiev on pääsenud ette 83:74. Endine Lietuvas Rytase mängija Kenan Bajramovic on karistanud Kalevit viie järjestikuse punktiga. Tema arvel on juba 22 silma.
Kristjan Kangur saab viienda vea. 2 minutit mängida ja kiievlased juhivad 84:75. Nenad Vucinic võtab uue mõtlemisaja.
1.20 enne lõppu on kohtumise saatus suuresti otsustatud, sest kodumeeskond juhib vabavisete järel juba 88:75. Lõpuks kaotus 75:90.

3. veerandaeg:
Teise poolaja kahe esimese mänguminutiga on kodumeeskond kasvatanud edunumbrid 57:43-le. Järgnevalt tuleb Kalev 10:2 vahespurdiga mängu tagasi — kui mängida jääb kolm minutit, toob Fox oma 15-nda punkti ja vähendab vahe 53:59-le. Fox on siiani tabanud kolm kaugviset 4-st.
24 sekundit enne veerandi lõppu saab käe valgeks ka Josh Pace, kelle korv vähendab kalevlaste kaotusseisu vaid kahele punktile — 59:61. Kolmas veerand lõpuks kodumeeskonnale 63:59.

2. veerandaeg:
Kolm minutit mängitud ja Kiiev juhib 38:26. Kalevil ei õnnestu kuidagi vahet vähendada. 8-minutilise mängu järel juhib kodumeeskond 47:34.
Avapoolaeg lõpuks ukrainlastele 50:39. Nate Fox on siiani kalevlaste resultatiivseim 9 punktiga, John Linehan, Kevin Lyde ja Gregor Arbet on lisanud 7 silma. Lauavõitlust valitseb siiani kodumeeskond 17:14.

1. veerandaeg:
Avaveerandit valitseb kodumeeskond. Kui esimest kümmet minutit jääb mängida poolteist minutit, on ukrainlased ees 29:20. Avaveerand lõpuks Kiievile 31:22. Kalevit hoiab mängus hea kolmeste tabavus (4-st 3) — Arbet on tabanud kaks ja Linehan ühe kaugviske.

Rock — Virtus mängu käik:
Lisaaeg:
Virtus teeb kahe minutiga 6:0 vahespurdi ja pääseb 72:66 juhtima. Poolteist minutit enne lõppu vähendab Tein vahe 71:73-le. 50 sekundit enne lõppu toob Tein tabloole viiginumbrid 73:73. Itaallaste rünnak korvi ei too ja Rockil võimalus juhtima pääseda. Kahjuks ei mõista Sokk ja Talts üksteist ja mängujuhi sööt lendab auti. Mängida 22 sekundit. Boykins eksib Virtuse viimasel rünnakul, kuid Ford lükkab viimasel sekundil korvi alt palli korvi — mäng 75:73 Virtusele.

Kolme esimese minutiga on avapoolaja 5 punktiga kaotanud Rock jõudnud 54:55-ni. Veerandi keskpaigaks on Virtuse edu 57:59.
Kui mängida jääb kolm minutit on tartlaste kaotusnumbrid 60:61. Mängu saatus jääb närviliste lõpuminutite peale.
Eelviimasel minutil toob Virtuse 32-aastane ja 165 cm pikkune mängujuht Earl Boykins 5 punkti järjest ja itaallased juhivad 1.20 enne lõppu 61:66.
Talts tabab kolmese ja seis 64:66 — mängida 50 sekundit. Itaallaste rünnak ebaõnnestub ja Rockil võimalus viigistada. Kullamäe saab sellega hakkama 8 sekundit enne lõppu. Itaallastel on kasutada veel mängu viimane rünnak, kuid see korvi ei too. Mäng läks lisaajale seisul 66:66.

Rock ei suuda teise poolaja kahe esimese minutiga skoori avada ja jääb 30:32 kaotusseisu. Nelja minutiga on itaallased teinud 11:2 vahespurdi ja juhivad 39:32. Järgnevalt saab oma mängu käima ka Rock, kes mängib kaitses väga agressiivselt ja pääseb 8:0 vahespurdi järel 40:39 juhtima. Mängida 4 minutit. Kolmanda veerandi lõpuks pääseb ikkagi ette Virtus, kes läheb otsustavale kümnele minutile vastu eduseisus 44:49. Kolmeseid on tartlased siiani tabanud 19-st vaid 3.

Teise veerandi kahe esimese minuti järel juhivad tartlased 19:17. Virtus pääseb tabava kolmese järel esimest korda juhtima — 20:19. Rock vastab 9:0 vahespurdiga ja pääseb neljanda minuti lõpuks ette 28:20. Virtus võtab mõtlemisaja.
Kolm minutit avapoolaega veel mängida ja Rock juhib 30:26. Poolaja lõpp oli korvidevaene ja lõpuks mindi vaheajale Rocki eduseisus 30:28. Sanikidze tegi tartlaste viimasel rünnakul jooksu.
Rock tabas avapoolajal kaheseid koguni 75%-ga (Virtus 45%). Kolmeseid viskasid mõlemad kehvasti — Rock 22% Virtuse 20% vastu. Lauavõitlus jäi viiki 16:16. Tanoka Beard on toonud siiani 10 punkti ja hankinud 7 lauapalli, Marek Doronin on lisanud 7 silma.

Rock alustas oma tavapärase algkoosseisuga Georgi Tsintsadze, Tanel Tein, Janar Talts, Marek Doronin ja Tanoka Beard. Kodumeeskond tegi hiilgava stardi, asudes kahe minutiga 7:0 juhtima. Virtuse peatreeneril ei jäänud üle muud, kui võtta esimene minutiline mõtlemisaeg.
Kui mängitud sai neli minutit, avasid külalised alles skoori ja viiest viskest 4 tabanud Rock juhtis 9:2.
Kolm minutit mängida ja head kaitsetööd näitav Rock juhib 15:6. Lõpuks avaveerand Rockile 17:11.

Mängude eelvaade:
Virtuse staariks on 32-aastane ja 165 cm pikkune Earl Boykins, kes on Itaalia liiga enimtasustatud mängija, kasseerides aasta eest 3,5 miljonit dollarit.

“Ma vajasin teistsugust väljakutset,” kommenteeris Boykins oma Itaaliasse siirdumist ETV-le. “Mängisin NBA-s kümme aastat. Olen alati tahtnud Euroopas korvpalli mängida.”

“Tahtsin ennast proovile panna ja tundus, et nüüd on selleks kõige parem aeg,” lisas lühike korvikütt.

Boykins on Virtuse selge liidrina visanud siiani keskmiselt 18,4 punkti ja jaganud 3,8 korvisöötu mängu kohta.

Varem ka kaheksa erineva klubi eest NBA profiliigas mänginud ameeriklase palganumber on niivõrd suur, et selle eest saaks komplekteerida kaks Tartu Rocki korvpallimeeskonda ja raha jääks veel ülegi.

EuroChallenge`i avavoorus alistas Virtus kodus belglaste Base Oostende võistkonna mõningase üllatusena kõigest 70:69. Rock oli avavoorus võõrsil üle Samarast 66:58.

Täna kell 20 alustab teine Eesti klubi Kalev/Cramo Ukrainas oma eurosarja teist mängu BC Kiievi vastu.

Ka BC Kiievi meeskond on traditsiooniliselt endale palganud muljetavaldava leegionäride seltskonna. Eesti korvpallihuvilisele tuntuimad neist on vast eelmisel hooajal Venemaal mänginud jänkid — 203 cm pikkune jõuline äär Brent Wright (mullu Permis) ja 192 cm pikkune tagamängija Alex Scales (tuli üle Samaara klubist) ning endine Lietuvas Rytase mängija Kenan Bajramovic.

Esimeses voorus sai Ukraina klubi võõrsil 3-punktilise kaotuse BC Triumph Ljubertsõ meeskonna vastu ning nüüd loodetakse kindlasti koduväljakul võiduarve avada. BC Kalev/Cramo alistas oma eurosarja avamängus Saku Suurhallis närvilise lõpuga mängus 77:75 Saksamaa klubi Frankfurdi Deutsche Bank Skylinersi.