Eesti alustas hästi, võites avaveerandi 18:10 ja juhtides poolajavileks 40:27. Kolmanda veerandi lõpuks kasvatati vahe juba 61:42-le ja külalistele ei antud enam sõnaõigust ka viimasel neljandikul.

Vägeva mängu tegi Rain Veideman, kes viskas koguni 32 punkti (kahesed 4/9, kolmesed 5/9, vabavisked 9/9), jagas 7 resultatiivset söötu ja võttis 4 lauapalli. Krooniks tabas Veideman kohtumise viimasel sekundil viske omalt väljakupoolelt. Martin Dorbek lisas 19 silma, tabades 21 mänguminutiga kuuest kaugviskest viis.

Vaata Veidemani imeviset:

Valgevene suurim skoorijategija oli 14 punkti toonud Artsiom Parakhouski. Külalised võitsid küll lauavõitluse 49:31, kuid tegid 20 pallikaotust ja näitasid vaid 34%-list visketabavust mängust.

Järgmine mäng on Eestil sel laupäeval võõrsil Portugaliga. Lisaks kuulub D-alagruppi eelmise EM-i 11. koha meeskond Poola.

Seitsme alagrupi võitjad edenevad otse EM-finaalturniirile, nendega ühinevad neli paremat teise koha saanud võistkonda. EM-finaalturniiril peetakse järgmise aasta 31. augustist kuni 17. septembrini Rumeenias, Soomes, Iisraelis ja Türgis.