Avapoolajal said vaheldumisi eduseisu nautida mõlemad tiimid, kuid riietusriimi mindi siiski kodumeeskonna 37:35 juhtimisel.

Paraku võitis Venemaa tiim kolmanda veerandaja 21:12 ja väljavõideldud edu Himki enam käest ei lasknudki. Külaliste parimana viskas 17 punkti Tyrese Rice, Petteri Koponen toetas teda 15 silmaga. Endise Kalev/Cramo mängumehe Josh Boone'i nimele jäi 15 minutiga 2 punkti ja 5 lauapalli.

Žalgirise resultatiivseimaks kerkis täna 17 punktiga Edgaras Ulanovas, Paulius Jankunas kogus enda saldole 16 silma. Esimesel poolajal platsil käinud Siim-Sander Vene teenis täna mänguaega 5 ja pool minutit, võttes selle ajaga maha ühe ründelaua.

Kummaline mängu lõpp

Omapäraseks kujunes sedapuhku ka mängu lõpp, kus Himki värske peatreener Duško Ivanovic kindlas eduseisus viimasel minutil kaks time-outi võttis. Näiteks võttis montenegrolane aja maha olukorras, kus Himki juhtis 76:70 ja mängida jäi vaid 1,4 sekundit.

Sellist käitumist saatis kodupubliku vali vilekoor. Frustratsiooni näitas välja ka Kaunase tiimi juhendaja Šarunas Jasikevicius, kes demonstratiivselt omasid time-outi ajal ei juhendanud ning ka pärast kohtumist Ivanovicile paar krõbedamat sõna lausus.

Veerandfinaali sihtival Himkil on nüüd F-vahegrupis kirjas 6 võitu ja 6 kaotust. Žalgiris jääb 2 võidu ja 10 kaotusega kindlalt viimasele kohale.