FOTOD | Tehtud! Kalev/Cramo alustas euroteekonda võidukalt

(46)

Martynas Mazeika oli Skopjes Kalev/Cramo resultatiivseim
Martynas Mazeika oli Skopjes Kalev/Cramo resultatiivseimFoto: championsleague.basketball

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond alustas heitlust FIBA Meistrite liigasse pääsemise nimel. Alustati võidukalt! Makedoonia pealinnas Skopjes oldi üle kohalikust Karpoš Sokoli meeskonnast 87:79.

Kalev dikteeris tervet avapoolaega, ent raske hetk tuli sisse kolmandal veerandajal. Korduvalt jäädi üheksa punktiga miinusesse, õnneks saadi reele tagasi.

Otsustaval veerandajal, mis algas miinus nelja pealt 58:62 hakkasid kalevlastel kukkuma kaugvisked. Kangurilt kaks, Mazeikalt kaks, Jõesaarelt ja Sokult üks. Veerandajaga kokku 29 punkti ja kodumeeskonnal sellele võrdväärset vastust polnud.

Kalevi resultatiivseim 19 punktiga Martynas Mazeika, 18 punkti lisas Janari Jõesaar, 15 punkti Bojan Subotic (lisaks 13 lauapalli) ja 10 punkti Kristjan Kangur. Sten Sokult 8 punkti ja 7 lauapalli.

Vastastele tõi Thaddus McFadden 23 punkti.

Kalevlased tabasid väljakult viskeid 54%-liselt (31/57), sealhulgas kaugviskeid 44 %-liselt (11/25). Lauavõitluses jäi Kalev peale 36-29, pallikaotused aga Kalevi kahjuks 17-8.

Korduskohtumine on juba ülehomme Saku suurhallis. Teises ringis ootab paari võitjat ees Ungari meister Székesfehérvári Alba Fehervar.

Eelinfo:

Kevadel jõudis Skopje Karpoš Sokoli koduliigas esmakordselt finaali ja kaotas seal napilt kohalikule valitsejale MZT-le. Tugevas Aadria liigas saadi oma debüüthooajal 26 mängust 10 võitu (jagu saadi nii Cibonast, Cedevitast, Ljubljana Olimpijast kui Podgorica Buducnostist). Tänavu Aadria liigas ei võistelda, sest klubi presidendi kriitilistele sõnavõttudele järgnes viie-aastane võistluskeeld. Seda näljasemad ollakse eurotasandil.

Sokoli eeldatavad liidrid on kolm jänkit – eelmisel hooajal Saloniki PAOKi ridades ka Meistrite liigas hiilanud Thaddus McFadden (30, 188), Evansville’i ülikoolis säranud (hooaja keskmine punktisaak 20,9) mängujuht Jaylon Brown (23, 183), kes näiteks kahes mängus Wichita State’i vastu viskas kokku 53 punkti, ning veel üks tagamängija Anthony Collins (25, 185). Eesliini-meestest on tuntuimad serblane Dragan Labovic (30, 207), kes kolmes erinevas noorteklassis koguni neli korda Euroopa meistriks tulnud ja hiljem mitmes Venemaa tippklubis mänginud. Hiljutises MM-valiksarjas mängisid Eesti vastu tsenter Kiril Nikolovski ja äär Stojan Gjuroski.

FIBA Meistrite liiga Karpoš Sokoli - Kalev/Cramo
Jõesaar eksis pealtpanekul ja Kalevi võidunumbriteks jäi 87:79.
Kolm sekundit mängida, pall Kalevil. Varrak võttis aja maha, et saaks veel punktilisa. Kahe mängu peale liidetakse punktid kokku. Kõik on arvel.
Minna vähem kui pool minutit.
79:87 Delic vabavisetest
77:87 Mazeika vabaviskejoonelt
77:86 Veel üks kolmene Mazeikalt! Ja see oli veel veaga!!! Käib kohtumise viimane minut.
77:83 Sokk paneb kolmese. Viimasel veerandajal on kalevlased kaugelt olnud hoos.
77:80 Ikka McFadden.
75:80 Kui magus kolmene Mazeikalt! Üsna hiljuti liitunud leedulasest on täna olnud kõva abi. Vastased võtsid aja maha.
Mängida 2.24.
75:77 McFadden vabaviskejoonelt, viga läks Keedusele. Ameeriklane 21 punktiga üleplatsimees.
73:77 Subotic Kanguri söödust.
73:75 Mazeika realiseerib mõlemad vabavisked.
Vähem kui kolm ja pool minutit mängida.
73:73 Subotic seab viigi jalule.
73:71 McFaddenilt kolmene
70:71 Vastaste mängujuht Taddeus McFadden jättis joonelt ühe võtmata.
69:71 Subotic Jõesaare söödust.
67:69 Sokk viis Kalevi ette.
67:67 Kangur paneb teise kolmese veel! 50 sekundiga kaks maasikat. Vastased võtavad aja maha. Minna 7.08.
Kalevi kolmesed kamba peale 7/19, kodumeeskonnal 6/20.
67:64 Kangurilt ka tabav kaugvise.
64:61 Jõesaarelt tabav kaugvise. Rünnakul tassib Jõesaar täna kõvasti.
Suurim miinus oli Kalevil kolmandal veerandajal 9 punkti.
Veerandaeg lõppes Makedoonia klubi eduseisul 62:58. Kalev kaotas veerandaja 16:23.
62:55 Kangur vabaviskejoonelt.
Algas 3. veerandaja viimane minut, vastaste time-out.
60:53 Subotic veaga sisse. Kahjuks paneb vabaviske mööda.
58:51 Mazeika toob leevendust vabavisetest.
Asi kisub hapuks. Kaotusseisul 49:58 võtab Varrak taas aja maha. Veerandaega mängida 2.51.
55:49 Simmons lisab Kalevile üle pika aja punkte
Kalev ei jõudnud rünnakul 24 sekundiga viskele.
53:47 Gjuroski vabavisetest, Kalevil on korralik mõõn.
51:47 Jälle see Nikolovski, kurivaim.
49:47 Nikolovski kolmene. Varrak võtab aja maha. Veerandaega minna 5.51.
46:47 Jõesaar vabaviskest.
46:46 Jõesaarelt järjekordsed punktid. Korv ja veel viga otsa.
42:44 Simmonsi pealtpanek viib uuesti Kalevi ette
42:42 Dragan Labovici kaugvise võrdsustab seisu.
Teine poolaeg läks käima.
+/- reitingult Kalevi parimad Jõesaar ja Simmons (mõlemal +6). Vigadega pole probleeme kummalgi meeskonnal.
Natuke statistikat avapoolajast: lauavõitlus Kalevile 18-12 (Subotic 8), viskeprotsent väljakult Kalevile 55 (16/29) vs 44 (13/29), kalevlased kaotanud rohkem palli 9-6, korvisöödud tasa 11-11.
Poolaeg lõpeb Kalev/Cramo eduseisul 42:39. Janari Jõesaar üleplatsimees 12 punktiga.
37:42 Jõesaarelt kolmene.
37:39 Algas poolaja viimane minut. Kalev kasutab minutilist mõtteaega.
36:39 Nikolovski vabavisetest.
Alar Varrakule on antud tehniline viga!
34:39 Jõesaarelt layup. Tundub, et on saanud Varrakult erivolitused.
33:37 Vastaste keskmängija Kiril Nikolovski tabav kahest vabaviskest ühe.
Kohalik meeskond võtab minuti, poolaega jäänud mängida 3.30.
32:37 Täpne vabavise Simmonsilt ja kolmene Sokult
32:33 Veel üks skooritegija lisandus, Martin Dorbek.
Kalev/Cramo Makedoonias (Priit Lehismetsa ei võetud pildile. Ilmne ülekohus):
28:29 Simmons vastab Delici kolmesele pealtpanekuga.
30:31 Kangur saab keskpositsioonilt käe valgeks. Natuke üle viie minuti poolaega minna.
25:27 Lõpuks ometi on Kalevil leidunud mees, kes teeb skoori. Mirkovic vabaviskejoonelt
Vastaste sats:
25:25 Kalev olnud kaks ja pool minutit kuival.
22:25 Skoori teinud Nenad Delic ja Darko Sokolov.
Teise veerandaja alguses asjad ei suju. Mirkovic saab teisel minutil ebasportliku.
Kalev/Cramo võitis veerandaja 25:17. Mazeikalt 8 ja Jõesaarelt 7 punkti.
18:25 Mazeikalt viimastel sekunditel tabav kaugvise.
16:22 Leedulaselt veel üks korv, resultatiivse söödu saab kirja Simmons.
Kangur esimest korda väljakule.
16:20 Mazeika realiseerib kahest vabaviskest ühe.
14:16 Mirkovicilt tabav kaugvise. Poolteist minutit veerandaega minna.
14:14 Kalevi poolel sai käe valgeks Mazeika
14:16 Jõesaarelt layup. Mees korraldab!
12:12 Jõesaare arvel 5 punkti.
12:10 Kalev saab pikast punktipõuast üle, Subotic tabab.
12:8 Vastaste tagamängija Jaylon Brown virutas pärast Kalevi time-outi vahelduseks ühe pealtpaneku.
10:8 Kohtumise algusest kulunud 4.41 ja Makedoonia klubi on pääsenud esmakordselt juhtima. Varrak võttis aja maha.
3:8 Nikolovski kolmesele vastas Jõesaar pealtpanekuga.
Kalev alustas suurepäraselt. Kahe minutiga ette 6:0. Skoori teinud Subotic, Keedus ja Jõesaar.
Mäng peaks Boris Trajkovski nimelisel areenil kohe-kohe algama. Eesti koondis alistas augustis samal areenil Makedoonia koondise.
Huvitaval kombel ei pakuta Skopjest telepilti, teised tänased Meistrite liiga eelringi mängud on FIBA YouTube´i kanalis nähtavad. Murphy seadus...
Kalevil 11 meest rivistuses, neist 5 leegionärid ja Euroliiga kogemusega Cedric Simmons kapteniks. Peatreener alates 2012. aasta novembrist Alar Varrak.
Tere korvpallihuvilised! Klubihooaeg saab täna ametliku stardi, kui Kalev/Cramo peab esimese Eesti klubina (meistriliiga tasemel) hooajal 2017-2018 ametliku kohtumise.