Mängu käik: (Eesti - Holland 16:17, 34:29, 57:45, 78:60)

Üleplastimeheks kerkinud Arbetilt 28 punkti, neist 20 teisel poolajal. 18 punktiga toetas meeskonda Gert Dorbek. Vastastel tegi 18 punkti ja 11 lauapalliga kaksikduubli NBA-s palliv Dan Gadzuric. Eesti jäi peale ka lauavõitluses 47-45, vabaviskeid tabati samas kehvalt 12/21.

IV VEERANDAEG (21:15)

78:60 - Kohtumine on lõppenud.

78:59 - Arbet hullab täiega. Viies kolmene ja Eesti võidab B-divisjonis oma alagrupi. Käib viimane minut

75:59 - Hollandile punkte vabavisetest

75:57 - Gregor Arbetilt kolmene. Mida see mees täna korraldab! 25 punkti koos ja vastased on hädas

Ründavad tagamängijad Arbet, Dorbek ja Veideman täna visanud kolme peale 50 punkti. Hea töö!

72:57 - Arbet on pidurdamatu. Lõpuni minna 2.15. Holland kasutab oma viimast mõtteaega

70:57 - Elson keskpositsioonilt lauapõrkest

70:55 - Dorbek teeb skoori

68:55 - Pikka aega pingil istunud Elson korvi alt

68:53 - Taas Arbet keskpositsioonilt

66:53 - Arbetilt järjekordsed punktid. Holland võttis aja maha

Talts viie veaga pingile. Tema arvele jäi täna 7 punkti ja 8 lauapalli. Mängida 5.45

64:53 - Vastased keskpositsioonilt

Ai, ai. Kanguril nüüd sarnaselt Taltsile ja Toomele 4 viga. Pikkadega läheb raskeks, vaid Raadik veel pingilt võtta.

64:51 - Elson realiseerib vabavisked. Normaalaja lõpuni 7 minutit

64:49 - Robin Smeulders saab teise hollandlasena kokku kahekohalise summa. Temal 10 ja Gadzuricil 18 punkti

64:47 - Dorbek lajatab kolmesega. Nii Dorbek kui Arbet kogunud meie parimatena hetkel 16 punkti

61:47 - Arbetilt raske vise rünnaku lõpusekundil ja punktid tulevad. Suurepärane!

59:47 - Meilt lisas punkte Dorbek

III VEERANDAEG (23:16)

Veerandaeg lõppenud. Arbetilt 14, Dorbekult 11, Veidemanilt 10 ja Kangurilt 9 punkti

57:45 - Veidemanilt taas tabav kaugvise. Küll on mõnus mängida kui kaugelt pallid sopsavad

54:45 - Gadzuric vabavisetest. Tema arvel juba 18 punkti ja 11 lauapalli

54:43 - Veideman kostitab külalisi tabava kaugviskega. Selline vahe tagaks suure tõenäosusega alagrupis esikoha

51:43 - Taltsil ka nüüd 4 viga. Vastastel tuleb punkte vabavisetest

51:41 - Arbet on heas hoos. Tema kolmas tabav kolmene!

48:41 - Talts korvi alt koos veaga. Kolme punkti rünnak

45:41 - Vastastel poolkiire ja võimsa pealtpanekuga lõpetas rünnaku Gadzuric. Oleme maa-alaga hädas. Eesti koondis võttis aja maha. Veerandaega minna 3.30

45:39 - Gadzuric upitas palli korvi. Holland läks kaitses maa-alasse

45:37 - Vastased kasvatasid punktiarvet vabavisetest

Toome sai oma 4 vea, pool veerandajast kulunud

45:35 - Soku esimene kolmene. Rünnak sujub!

42:35 - Gadzuric keskpositsioonilt

42:33 - Arbeti tabava kaugviske järel +9 Eestile. Aega kulunud 3 minutit

Meie meestest kolme veaga Talts, Toome ja Sokk

Kangur eksis mõlemal vabaviskel. Veerandaega mängitud 2 minutit

39:33 - Gadzuric kahest vabaviskest üks. Tema vabavisked seni 2/6

39:32 - Dorbekult kolmene. Esimene mängija kellel kahekohaline punktisumma koos, täpsemalt 11

36:32 - Talts poolkiirest

34:32 - Hollandlased lasevad kohe esimesel rünnakul teele tabava kaugviske. Eesti alustas sama algviisikuga, mis esimesel poolajal

-------------------------

II VEERANDAEG (18:12)

34:29 - Poolaeg lõppenud. Kangurilt 9 punkti ja 6 lauapalli. Arbet ja Dorbek toetasid mõlemad 8 punktiga

34:27 - Eesti koondis on tahtmist täis! Pikk rünnak lõpeb Arbeti kolmesega

31:27 - Ka Arbet ei suuda vabaviskejoonel enamat kui 1/2. Palju väärtuslikke punkte läheb kaotsi. Algab poolaja viimane minut

30:27 - Arvin Slagter keskpositsioonilt

30:25 - Sokk realiseeris kahest vabaviskest ühe

Holland võttis aja maha. Poolaja lõpuni minna 2.30

29:25 - Talts upitab ründelauast palli korvi. Nelja tuhande pealine publik on Saku Suurhallis ärganud ja teeb kõvasti lärmi

27:25 - Eesti koondis teisel veerandajal esimest korda eduseisus

25:25 - Dorbek tabas taas ühe vabaviske kahest, üle pika aja seis tasa

24:25 - Vastaste vabavisete järel teeb Eesti koondis kohe kiirrünnaku, mille lõpetab Veideman. Poolaja lõpuni 4 minutit

22:23 - Dorbek realiseerib samuti kahest vabaviskest ühe

21:23 - Kangur peremehetseb võõras lauas. Elson tegi oma 3 vea. Kangur tabab vabaviskeid 1/2

Eestil võistkondlikud vead täis. 5.30 veel veerandaega mängida

20:23 - Dorbek pikkade vastu korvi alt

18:23 - Veideman teenib teravuse pealt vabavisked ja realiseerib mõlemad. Veerandaega mängitud 3 minutit

16:23 - Hollandlaste rünnak sujub, mis tõsi algab peale heast kaitsest

16:21 - Vastased demonstreerivad kahel korral järjest pealtpaneku oskust. Tiit Sokk võttis aja maha

I VEERANDAEG (16:17)

Veerandaeg lõppenud. Lauapallid vastastele 10-7, kolmesed meil 2/7 ja hollandlastel 2/5.

16:17 - Joosep Toome tabab mõlemad vabavisked

14:17 - Hollandlastelt teine tabav kolmene järjepanu. Skoorijateks Rogier Jansen ning Aaron Roije.

14:14 - Gert Dorbek korvi alt

12:14 - Vastastelt kolmene

Pisut enam kui 2 minutit veerandaega mängida. Kangur puhkama, tema arvel kohtumise parimana 8 punkti.

12:11 - Külalised said punktilisa vabavisetest. Mängitud 6.30

12:9 - Kõrgelt hüppelt haak, sooritajaks Elson

12:7 - Kangur paneb kolmese üle Elsoni (2007. aasta NBA meistri) käte! Mängitud 5 minutit

9:7 - Tagamängija Jansen läbiminekust

9:5 - Arbet keskpositsioonilt

7:5 - Kangur poolkiirest

Holland mängib rünnakul hästi palju 2.11 pika Gadzurici peale. Talts tegi vea, aga NBA mees pani mõlemad vabakad mööda.

5:5 - Gadzuricilt 2+1 rünnak. Mängitud 2.30

5:2 - Arbet lõpetab poolkiire. Sööt Kangurilt

3:2 - Kangur tabab kolmese. Minut mängitud

0:2 - Gadzuric avab imeviskega skoori

Hollandi algviiskusse kuuluvad mõlemad nende NBA mehed Dan Gadzuric ja Francisco Elson.

Eesti algviisik: Janar Talts, Kristjan Kangur, Gert Dorbek, Sten Sokk, Gregor Arbet.

---------------------

Eelinfo:

9-punktiline võit tagaks esikoha vaid siis, kui Austria Luksemburgi võidab. Kui Luksemburg peaks aga Austria alistama, vajaks Eesti Hollandi vastu 15-punktilist võitu.

Avakohtumise võitis Austria Luksemburgi üle 103:72. Eesti kaotas esimese mängu Hollandile 90:76.