Turniiri avapäeval kohtusid Eesti noortekoondised Rootsi eakaaslastega ning said kolm kaotust ja ühe võidu. Ainsana said võidurõõmu maitsta meie U16 vanuserühma tütarlapsed.

Eesti poiste koondised pidid tunnistama rootslaste paremust. U16 rahvusmeeskond jäi alla 75:87 ning U18 poisid võtsid vastu 86:77 kaotuse.

Rauno Pehka juhendatav U16 meeskond jäi esimese poolaja järel 34:53 kaotusseisu. Kahel järgmisel veerandil suudeti küll seitse punkti tagasi mängida, kuid rootslaste paremus oli täna kindel.

Eesti parimatena kogusid Kristjan Kroos 16, Ken-Martti Reinart 15 ning Gerrit Lehe ja Kaspar Clemet Kuusmaa 12 punkti. Rootsi eest kogus Melker Delryd 17 punkti.

Teises U16 mängus oli Soome teisel lisaajal 77:71 parem Lätist.

Eesti U18 noortemeeskonnale sai saatuslikuks teine veerandaeg, mis kaotati 13:25. Ühtlaselt mänguaega jaotanud Rootsi meeskond suutis eestlaste tagasituleku tõrjuda ning võttis lõpuks 86:77 võidu. Olgu mainitud, et Eesti koondise liidrit Ran Andre Pehkat vaevab õlavigastus, mis pärssis tema mänguaega vaid viiele minutile.

Eestlaste parimana kogus Johannes Kirsipuu 17 punkti. Georg Allemann ja Kaspar Kitsing lisasid 11 silma. Rootslaste resultatiivsemad olid Alan Brzezinski 18 ja Enrique Cordon Sjöberg 16 punktiga.

Läti ja Soome vastasseis lõppes põhjanaabrite napi 66:65 paremusega.

Eesti noormeeste koondised kohtuvad homme Soomega (U16 kell 18:45 ja U18 kell 19:45). Kõik Eesti koondiste mängud on otseülekandes nähtavad Delfi TV vahendusel.

Tänased Eesti koondiste mängud/tulemused:

Kell 16.30: U16 tütarlapsed: Eesti - Rootsi 70:59

17.30 U18 tütarlapsed: Eesti - Rootsi 63:68

18.45 U16 noormehed: Eesti - Rootsi 75:87

19.45 U18 noormehed: Eesti - Rootsi 77:86

Traditsiooniliselt aasta alguses peetav kõrgetasemeline noorteturniir on meie koondistele uues tsüklis esimene proovikivi. Neidude U16 rahvusvõistkonna peatreeneri kohuseid täidab Allan Siimann, ning treenerid on Anastassia Ptitsõna ja Marta Liisa Suitslepp. U16 noormehi juhendab kogenud Rauno Pehka koos Jaanus Levkoi ja Brett Nõmmega.

U18 tütarlaste peatreener on prantslane Pierre Bressant ja treenerid Allan Siimann ja Anastassia Ptitsõna. U18 noormehi juhendavad peatreener Indrek Visnapuu ning treenerid Rait Käbin ja Raido Ringmets.