Eesti algustas mängu väga krobeliselt ning Saksamaa tegi kohe soliidse vahe sisse, ent teisel veerandajal veidi kosuti ning poolaeg kaotati 24:35.

1.30 minutit enne kolmanda veerandaja lõppu jõudis Eesti viigini ning otsustava veerandi eel olid eestlased taga vaid 50:52.

Neljandal veerandajal jätkus võrdne mäng, ent lõpp kuulus siiski napilt sakslastele.

Fotod:

Eelinfo:

Saksamaa pidas laupäeval kontrollmängu Soomega, põhjanaabrid võitsid 86:79 (40:42). Kui Soomel olid resultatiivsemad Petteri Koponen ja Alexander Madsen, siis Saksamaal 16 punktiga Paul Zipser, 15p+10lp lisas Daniel Theis. Kehvasti läks sakslastel kolmesejoone tagant - 21st sisse vaid 3.

Soome peatreener Henrik Dettman lausus: "Olime esimesel poolajal korvi all liiga pehmed. Hakkasime teisel poolajal agressiivsemalt mängima, parandasime lauavõitlust ning tegutsesime korvi all oluliselt julgemalt - oli ruumi küll. Sealtkaudu saavutasime ka edu."

Saksamaa koondise nimekirjas on 16 mängijat. Ja kuigi rivistusest puuduvad Saksamaa kõige suuremad staarid - Dirk Nowitzki (loobus koondises mängimisest pärast mullust EM-i) ja Dennis Schröder (kokkuleppel alaliiduga jätab käesoleva aastavahele), on külaliste koosseis siiski võimas.

NBA kogemust esindab Tibor Pleiss (Utah Jazz), juulis liitus Chicago Bullsiga Paul Zipser. Euroopa tippklubidest kohal Johannes Voigtmann (Vitoria Kutxa Laboral), Robin Benzing (CAI Zaragoza), samuti Bambergi, Bayerni ja ALBA tipptegijad.

Eesti koondisel on koosseisust (jäänud on 15 meest) eemal Gregor Arbet, nii nagu Kosovo vastu.