Nagu koondise peatreener Rait Käbin reedel Basket.ee-le lausus, on selle koondise üheks kindlaks kitsaskohaks allajäämine pikkuses. Koosseisus on vaid kaks noormeest üle kahe meetri ja nemadki jäävad 205 cm peale. Nagu tänane kohtumine näitas, oli lauas sestap ka tõsiseid probleeme.

Eesti alustas kenasti, juhtides avaveerandi järel 18:16. Kuid kohe teisel veerandil läksid mänguohjad Rootsi kätte ning jäid sinna sisuliselt lõpuni. Rootsi võitis teise veerandi 21:14 ja kolmanda 18:13. Sellega oli neljandaks veerandiks antud rootslastele kümnepunktine edu.

Lõplik vahe oli küll suurem, kuid viimase veerandi 6-8-punktiline (3.37 enne lõppu nt 59:66) kaotusseis polnud tegelikkuses sugugi lootusetu. Lõpusekundeil tabas Samuel Berkelundi kaugvise, mis Rootsi edu suuremaks vormistas.

Rootsi võitis lauavõitluse 41:24, pallikaotusi oli meil 12, Rootsil 14. Kui Eesti tabas mängust 22 viset, siis Rootsi 32.

Kregor Hermet tõi Eesti koondise edukaimana 17 punkti ja 4 lauapalli, Robert Valge lisas 13, Ron-Arnar Pehka 8 ning Ken Kuber ja Siim-Markus Post 6 silma. Rootsi poolel viskas John Brändmark 16 ja Samuel Berkelund 12 silma.

Koondised on teistkordselt vastamisi pühapäeval kell 11.30.

Eesti alustab U18 B-divisjoni EM-finaalturniiri 23. juulil Austrias.