Vitoria jäi niisiis võõrsil alla Valenciale 78:85 (37:44). Darius Adams tõi Vitoria parimana 29 punkti, Kanguri positsiooni mängijatest sai Kim Tillie kirja 10+7lp ning Adam Hanga 1+4+2. Barcelonal ja Valencial ongi liidrina ja kaotuseta viis võitu. Vitoria kuulub ühe vähemvõiduga jälitajategruppi.

Kaunase Žalgiris alistas Leedu liigas võõrsil Kedainiai Nevežise 90:67. Siim-Sander Vene osales 11:25 ning kogus 2+5+1. Kahesed 4/1, kolmesed 1/0, lisaks 2pk, 1bl. Žalgiris püsib kaheksa võiduga kaotuseta.

Joonas Järveläinen debüteeris latina Basketi särgis Itaalia Serie A2-s, kui tema meeskond alistas kodus Orsi Turtona 85:77. Eestlane sai mänguaega 7.34 ning skoori ei avanud. Proovis kaks korda kaugelt, kuid ei tabanud. Lisaks kolm pallikaotust. "Järveläineni debüütmäng Itaalias ebaõnnestus," võttis Eesti meedia kokku.

Latina Basket on aga Serie A2 lõuna regioondis nelja võidu ja kahe kaotusega juhtgrupis.

Szombathely Falco jätkab heal lainel. Pärast veenvat kaotust nädala sees FIBA Europe Cup' sarjas Varese meeskonnal võideti liigas võõrsil tabeli viimane Budapesti MAFC 90:89. 200 pealtvaataja ees peetud mängus teenis Reinar Hallik 17 minutiga viis viga, kuid jõudis enne seda visata 14 punkti.

Halliku statistika: 14p+1lp+1rs. Kahesed 2/0, kolmesed 8/3, vv 5/5. Tema seitsme mängu keskmine punktiskoor on klubi resultatiivsreal kolmas - 11,6p. Lisaks 1,9lp+1,1rs. Kahesed 47 %, kolmesed 46 %, vv 100 % (10/10).

Falco jagab kuue võidu ja ühe kaotusega liidrikohta Körmendiga (mullu TÜ/Rockiga ühes eurosarja alagrupis - toim.), võit vähem on Eurocupis pallival Szolnoki Olaj'l.

Rootsi liigas teenis KFUM Jämtland Basket järjekordse kaotuse, alistudes võõrsil liidrile Södertälje Kingsile 61:81. Jaan Puidet mängis 30 minutit ja sai kirja 6p+4lp ning 2pk. Kahesed 7/3, mujalt ei proovinud.

Jämtland püsib kahe võiduga kaheksast mängust üheksandal kohal. Selja taga on Örebro ja Umea, kel kirjas üks võit.

Naised välismaal

Mithra Castors Braine võitis Belgia liigas pühapäeval võõrsil Waregemi 79:64. Merike Anderson mängis 27 minutit ja tõi 5+1+1. Kahesed 4/1, kolmesed 1/0, vv 3/3. Lisaks 3 viga. Ann Wauters tõi 17 punkti. Uudis ka see, et võistkonnaga liitus kogenud Doneeka Godges-Lewis.

Teisipäeval võõrustab Braine kodus Euroliigas Praha USK-d. Jälgigem linki, millelt mängu youtube'i vahendusel saab otse vaadata - http://www.castorsbraine.be/.

II Bundesligas võitis Liisi Sokmani klubi DJK Brose Bamberg võõrsil Karlsruhet 79:45. Tartlanna sai 21 minutiga kirja 12+1+3, kahesed 1/1, kolmesed 3/2, vv 4/4.

II Bundesliga lõuna regioonis on liider Bad Aibling (7-0), Bambergi saldo teisena on 6-0.

Itaalia Serie A2-s jätkub Broni naiskonna ja Maaja Bratka hea hoog. Viiendas voorus võitis Broni võõrsil Verona Alpo VR-i 68:43 (36:27) ning püsib A-alagrupi esikohal.

Maaja Bratka tõi laupäevases mängus 32 minutiga 14+12+2. Kahesed 13/7, kolmesed 1/0. Broni saldo on niisiis 5-0, Sanga Milanol teisena 4-1.

Inglismaal ei teinud Kerttu Jallai kaasa viimases WBBLi liigamängus, kus Nottingham Wildcats alistas võõrsil Sevenoaks Sunsi 59:42. Jallai tunnistas lakooniliselt: "Tulin eelmine esmaspäev Eestisse. Ja ei lähe sinna tagasi. Ei mängi kindlasti Eestis, esialgu on plaanis puhata."

Leedu tugevuselt teises ehk Akvileslygas pidas Jonava Petrochema viimase kohtumise oktoobri viimasel päeval. Jonava kaotas võõrsil Kaunase Aisciaile 47:72. Ele-Riin Tammik alustas pingilt, kuid kogus lõpuks 23 minutiga 9+3+1, lisaks 4vl. Kahesed 8/2, kolmesed 5/1, vv 2/2. 14.11 kohtub Jonava naiskonad Alytaus RKL-iga.